Barbara Woroniec zdobyła złoty medal w kategorii K75 – 60 m podczas odbywających się w sobotę (22 lutego) w toruńskiej Arenie 29. Halowych Mistrzostw Polski Masters w lekkiej atletyce.

Wśród kilkuset startujących znalazła się grupa bardzo aktywnych reprezentantów Stowarzyszenia Mastersów na Warmii i Mazurach, którzy mogą pochwalić się w toruńskich zawodach pięknym dorobkiem. Zdobyli 13 złotych, 12 srebrnych i 10 brązowych medali. Przy okazji o tytuły walczyli też lekarze i dziennikarze.

Barbara Woroniec to mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego, reprezentantka BiegamBoLubię. Pani Barbara jest uczestniczką wielu zajęć sportowych na terenie Lidzbarka Warmińskiego, biega, chodzi, ćwiczy, jeździ na rowerze. Od niedawna za namową trenera BiegamBoLubię, których także jest uczestniczką, wzięła udział w zawodach Masters Lekkiej Atletyki w Toruniu podczas zawodów halowych.

Podsumowując ostatnie występy na hali w Toruniu wystartowała w biegu na 60m, skoku w dal oraz pchnięciu kulą – we wszystkich konkurencjach zdobyła medal w kategorii W70. W skoku w dal ustanowiła rekord Polski /2.42/. W marcu 2019 roku uczestniczyła w Mistrzostwach Świata Masters Lekkiej Atletyki w Toruniu, gdzie osiągnęła 6. miejsce w biegu na 60m z wynikiem 11,24 i rekordem Polski W70. W kolejnej konkurencji, także 6. miejsce w skoku w dal z wynikiem 2,63, którym poprawiła swój rekord Polski w kategorii W70. Trzecia konkurencja to pchnięcie kulą, gdzie zdobyła 11. miejsce z wynikiem 9,19 /3kg/. Pani Barbara jest wzorem systematycznego dbania o sprawność fizyczną i zdrowie niezależnie od wieku. Jest również niezwykle sympatyczną osobą, otwartą na wszelkie formy aktywności.