A A+ A++

Na wielkie uznanie zasługuje wysiłek włożony w ponowne otwarcie placówki w 2019r., którego dokonał obecny Zarząd Powiatu Ryckiego ze Starostą Ryckim Dariuszem Szczygielskim na czele.  Dzięki ogromnej pracy samorządu powiatowego, samorządów gminnych, prywatnych firm oraz mieszkańców powiatu, którzy finansowo wspierali „odbudowę” Szpitala, dziś placówka może pochwalić się specjalistycznym sprzętem diagnostycznym (rezonans magnetyczny, tomograf, nowoczesny blok operacyjny), wysoko wykfalifikowanym personelem oraz współpracą z uznanymi partnerami w branży medycznej: Uniwersytetem Medycznym w Lublinie i  Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 4 w Lublinie. Jako szpital powiatowy chcieliśmy być dopełnianiem usług świadczonych przez inne podmioty lecznicze w regionie – mówi prezes Szpitala w Rykach Piotr Kienig – Medycyna paliatywna to ten zakres działań, którego brakowało w województwie lubelskim. Walczymy o to, żeby odchodzenie odbywało się z godnością, z dostępem do nowoczesnej medycyny, bez bólu. 

Jubileusz placówki był doskonałym momentem, żeby podziękować ogromnej rzeszy ludzi dobrej woli, którzy zaangażowali się w ponowne otwarcie ryckiego szpitala. – Szpital to nie mury. To ludzie: medycy i cały personel, który codziennie dba o pacjentów. W tym przypadku, to również ludzie, którzy aktywnie włączyli się w działania na rzecz reaktywacji naszej placówki – powiedział Starosta Rycki Dariusz Szczygielski –  My, samorządowcy zarówno gminni jak i powiatowi, pracujemy  i pomagamy, aby specjaliści mogli pracować w godnych warunkach i na dobrym sprzęcie. Minione 5 lat to dla szpitala czas niepokoju, niepewności ale również rozwoju, podejmowania wyzwań i wielu sukcesów. To dla mnie zaszczyt, że dziś mogę Państwu za ten trud serdecznie podziękować.  

Obecnie w Szpitalu Powiatowym w Rykach funkcjonuje Oddział Wewnętrzny oraz Odział Medycyny Paliatywnej, poradnie: kardiologiczna, ginekologiczno-położnicza, chirurgiczna, pulmonologiczna, neurologiczna, chorób wewnętrznych oraz terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia, jak również pracownie: tomografii komputerowej, USG, RTG, endoskopii, rezonansu magnetycznego i polisomnografii. 

W latach 2019-2023 na rzecz funkcjonowania Szpitala przeznaczono: 28 337 248,20 zł

Liczba ogółem przyjętych pacjentów w Szpitalu w Rykach: 94 167

Liczba przyjętych pacjentów  z terenu powiatu ryckiego: 55 213

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWalka z wilgocią w samochodzie. Jak ją usunąć i co może być jej przyczyną?
Następny artykułZmiany na samym szczycie. Odchodzi łódzki komendant wojewódzki policji. Jest następca