W niedzielę 19 września 2021 r. na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy Al. H. Sienkiewicza 8 w Słupsku odbył się 7 turniej IX edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15. W turnieju wzięło udział 13 zawodników.

7 turniej IX edycji Grand Prix

Zwycięzcą tego turnieju został Dmytry Aniskiewicz (Ustka)z wynikiem 8 pkt., drugi był Stanisław Zarzecki, który zgromadził 7,5 pkt., a trzecie miejsce wywalczył Dmytro Pylyp (Ustka) uzyskując 6,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Zbigniew Mielczarski (Sławno) 6 pkt., 5. Aleksander Marczak (Koszalin) 5,5 pkt.

Klasyfikacja generalna Grand Prix

W klasyfikacji generalnej po 7 turniejach prowadzi Dawid Jaroszewicz 133 pkt., przed Jarosławem Borowskim 131 pkt i Zbigniewem Mielczarskim 126 pkt. Sędzią zawodów był Brunon Studziński, a organizatorem cyklu rozgrywek szachowych jest Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”.

Turniej realizowany jest w ramach projektu pt. „Organizacja imprez miejskich w szachach i warcabach 2021″ dofinansowanego ze środków Miasta Słupska.

Kolejny turniej Grand Prix odbędzie się 3 października 2021r.