Hubert Hurkacz świetnie rozpoczął udział w turnieju ATP 250 w Marsylii, broniąc tytułu z poprzedniego roku. Polak, rozstawiony z „jedynką”, jest jednym z faworytów do zwycięstwa w tych rozgrywkach. Wrocławianin rozpoczął grę od 1/8 finału, pokonując Aleksandra Szewczenkę 6:1, 6:4. Następnie stanął do rywalizacji z Tomasem Machacem, aktualnie plasującym się na 66. miejscu w rankingu ATP.

Warto zauważyć, że Hurkacz jest uznawany za jednego z najlepiej zagrywających tenisistów na świecie. Już na początku spotkania zaprezentował swój talent, zaczynając od dwóch asów serwisowych. Mimo prób przełamania przez rywala, Polak pewnie wygrywał własne serwisy wygrywając pierwszego seta 6:3.

W drugiej partii Hurkacz utrzymał tempo i nie pozwolił Machacowi na powrót do gry, przełamując go już w trzecim gemie. Ostatecznie wygrał drugi set 6:4, co zapewniło mu dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.