A A+ A++

Przypomnijmy, że do podpisania umowy pomiędzy Autosanem a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie doszło 10 września 2020 roku. Wtedy to sanocka firma zobowiązała się wyprodukować 15 autobusów elektrycznych, które mają wejść w skład taboru miejskiego przewoźnika. 

Firma Autosan w postępowaniu przetargowym zobowiązała się do wyprodukowania pojazdów wraz z infrastrukturą do ładowania. W ramach umowy obowiązuje również długoterminowy najem całości na siedem lat. Inwestycja to koszt około 48 mln zł brutto. Na razie zeroemisyjny SANCITY 12LFE będzie testowany na ulicach Sanoka.

Ponad 300 kilometrów na jednym ładowaniu

Autobusy przeznaczone dla Częstochowy wyposażone zostały w silniki TM4, baterie firmy IMPACT oraz system kondycjonowania baterii. Ładowanie odbywać się będzie za pomocą ładowarek firmy ENIKA typu plug-in. Autobusy mogą pokonywać trasę ponad 300 kilometrów bez konieczności doładowywania. Są klimatyzowane i wyposażone w standardowe dla autobusów miejskich urządzenia.

Częstochowa będzie pierwszym miastem, w którym będą jeździć autobusy elektryczne z Sanoka. Elektryki przeznaczone dla MPK Częstochowa pomalowane zostały w biało-czerwone barwy, zgodnie z projektem zatwierdzonym przez zamawiającego. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUmschlagplatz w Radomsku
Następny artykułGdyby PiS startował bez koalicjantów? Ciekawe wyniki sondażu