A A+ A++

Od kilkunastu dni ludzie na całym świecie tłumnie spieszą do kin, by obejrzeć długo wyczekiwany sequel Avatara z 2009 roku. Fanów nie zraża nawet długość produkcji, która, przypomnijmy, trwa ponad 3 godziny. Co ciekawe, Avatar: Istota wody mógł być finalnie jeszcze dłuższym widowiskiem, gdyby James Cameron nie pozbył się kilku fragmentów.

W rozmowie z Esquire Middle East reżyser ujawnił, że wyciął z widowiska 10 minut scen przemocy z udziałem broni palnej. Mało tego, twórca pozwolił sobie na drobną refleksję na temat swoich poprzednich dokonań i zadeklarował, że nie chce dłużej fetyszyzować broni.

Wyciąłem około 10 minut filmu, które skupiały się na strzelaninie. Chciałem pozbyć się tego okropieństwa, znaleźć balans pomiędzy mrokiem a światłem. W filmie oczywiście musi być zarysowany konflikt, ale przemoc i akcja są tą samą rzeczą. Zależy, jak się na nie patrzy. Jest to dylemat, przed którym staje każdy reżyser filmu akcji, a za takiego jestem uznawany. Czasem myślę o filmach, które zrobiłem w przeszłości i nie wiem, czy dziś chciałbym je zrobić. Nie wiem, czy chciałbym fetyszyzować broń tak, jak zrobiłem to ponad trzydzieści lat temu w Terminatorach. Jest mi niedobrze na myśl o tym, co się dziś dzieje w temacie broni. Na szczęście mieszkam obecnie w Nowej Zelandii, gdzie w 2019 roku, dwa tygodnie po tej koszmarnej strzelaninie w meczecie, zakazano posiadania karabinów szturmowych – zdradził Cameron.

Filmowiec nawiązał tym samym do zamachów w Christchurch, które miały miejsce 15 marca 2019 roku. Przypomnijmy, że sprawcą tragedii był Australijczyk Brenton Harrison Tarrant, który wtargnął do dwóch meczetów, gdzie zastrzelił 51 osób.

Co ciekawe, niedawno Cameron wspomniał, że nie wyklucza restartu serii Terminator. Reżyser jednocześnie zaznaczył, że gdyby do tego doszło, większą uwagę poświęciłby samej sztucznej inteligencji, aniżeli „szalonym robotom”.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPod krakowskim balonem 
Następny artykułRok 2023 przyniesie nowe wyzwania dla przedsiębiorców, ale stare problemy pozostaną