W 10. serii bieżącego sezonu Orlen Superligi szczypiorniści Azotów Puławy podejmowali we własnej hali drużynę Chrobrego Głogów. Spotkanie, rozgrywane w piątkowy wieczór w hali Grupa Azoty Arena, było także okazją do podziękowania kończącemu karierę kapitanowi puławskiej drużyny, Michałowi Jureckiemu. Podczas uroczystego pożegnania zawodnik otrzymał od prezesa Azotów odznakę „Zasłużony dla Klubu” oraz medal 20-lecia klubu.

Jeśli chodzi o przebieg samego spotkania, to początek meczu był dość wyrównany, natomiast po kilkunastu minutach zaczęła zarysowywać się lekka przewaga „azotowców”. Puławianie grali rozważnie, wykorzystując błędy przeciwnika i akcje z kontry. Po pierwszych 30 minutach było 15:11 dla Azotów i wydawało się, że puławscy szczypiorniści pewnie zmierzają po kolejne 3 punkty do ligowej tabeli.

Niestety po upływie kilku minut drugiej części spotkania w grze Azotów coś się wyraźnie zacięło. Puławianie zaliczali coraz więcej strat, a to z kolei było wodą na młyn dla drużyny gości. Na 5 minut przed końcem spotkania wynik oscylował wokół remisu, a końcówka spotkania należała niestety do głogowian, którzy wygrali minimalnie 28:27. Najwięcej bramek dla Puław zdobyli Kacper Adamski z 7 trafieniami oraz Kelian Janikowski i Piotr Jarosiewicz, którzy trafiali do bramki rywali sześciokrotnie.

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 27:28 (15:11)

Azoty-Puławy: Tsintsadze, Borucki – Adamski 7, Janikowski 6, Jarosiewicz 6, Przybylski 2, Zarzycki 2, Marciniak 2, Burzak 1, Ostroushko 1, Urbanek, Zivković, Jaworski, Bereziński, Fedeńczak, Konieczny