A A+ A++

Udostępnij!

Stowarzyszenie Pozytywni ponownie przystępuje do działań rehabilitacyjnych. Zadanie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VIII-Integracja Społeczna, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Prezentujemy kolejną inicjatywę naszego Stowarzyszenia, tym razem skierowaną do osób niepełnosprawnych, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności oraz dysfunkcję ruchową – mówi Piotr Tarapata, Prezes Stowarzyszenia Pozytywni.

„Rehabilitacja społeczna i zdrowotna osób z niepełnosprawnościami”- ”Pozytywnie myślimy – sprawniej żyjemy 2022”–rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych to program przy wsparciu Marszałka Andrzej Buła oraz Dyrektor Agnieszka Gabruk z Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu, którym obejmiemy 200 mieszkańców powiatów brzeskiego, nyskiego i prudnickiego spełniających ww. kryteria niepełnosprawności.

Uczestnikom programu będą mieć zagwarantowanych w sumie 5 godzin rehabilitacji w miejscu zamieszkania realizowanych przez zespół doświadczonych rehabilitantów pod kierunkiem koordynatora dr Jan Wojciech Wierzchowca.

Poza rehabilitacją zawodową zaplanowano także integrację społeczną realizując cykl spotkań integracyjnych podczas, których będzie okazja do pożytecznego spędzenia wolnego czasu i spotkania ciekawych ludzi. Dziękujemy za dotychczasową współpracę Uniwersytetowi Trzeciego Wieku w Nysie z Panią prezes Józefa Ziemnik i viceprezes Urszula Struś, OPS w Nysie z Panią Kamilą Fewrdyn, Radzie Seniorów w Grodkowie z Pania Janina Podgórna.

Działamy i Pomagamy.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTraktorzyści na podwójnym gazie
Następny artykułProcesor Intel Core i9-13900KF został podkręcony do 6,18 GHz. Nie obyło się bez egzotycznego chłodzenia