A A+ A++

Pływanie, wspinaczka na sztucznej ściance, tenis, samoobrona, crossfit, zumba, joga i nordic walking te 8 dyscyplin cieszyły się wielką popularnością. 

Nabór był prowadzony od 23 do 26 maja, decydowała kolejność zgłoszeń. Miejsc było 444 do dyspozycji mieszkańców Krosna, a chętnych ogólnie zgłosiło się ponad 700.

Obecnie prowadzone są zajęcia we wszystkich z w/w dyscyplin, udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny – finansowanie pochodzi z Funduszy Norweskich, wkładu własnego Urzędu Miasta Krosna i budżetu państwa.

Fundacja PK.TRAVEL.PL odpowiedzialna jest za realizację i organizację tych zajęć. Dodatkowe informacje i harmonogramy zajęć znajdują się na ich stronie internetowej (kliknij tutaj).

Wielu uczestników dopytuje o kontynuację tych bezpłatnych zajęć, jednak ze względu na ograniczony czas i budżet, zajęcia będą odbywać się do lutego 2024 roku. Jak tylko Urząd Miasta Krosna pozyska inne środki finansowe to chętnie dalej będziemy propagować uprawianie sportów wśród Krośnian oraz do aktywnego trybu życia poprzez kolejne podobne edycje bezpłatnych zajęć sportowych.

Przedsięwzięcie „Integracja różnych grup społecznych poprzez sport i rekreację” realizowane jest w ramach projektu „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. Beneficjentem/Partnerem wiodącym projektu jest Gmina Miasto Krosno, a na jego realizację uzyskano dotację w wysokości 15 328 498,86 PLN. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców. Projektowi przyświeca hasło:

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Więcej informacji:

Fundusze norweskie reprezentują wkład Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. W ramach funduszy norweskich Norwegia przyczynia się do ograniczenia nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami z Europy Środkowej i Południowej, oraz obszaru Morza Bałtyckiego. Norwegia ściśle współpracuje z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Wraz z pozostałymi darczyńcami, Norwegia przekazała 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994–2014. Fundusze norweskie są finansowane wyłącznie przez Norwegię i dostępne w państwach, które przystąpiły do UE po 2003 r. Fundusze norweskie na lata 2014-2021 wynoszą 1,25 miliarda euro. Priorytety na ten okres to:

#1 innowacje, badania naukowe, edukacja, konkurencyjność i godna praca;

#2 integracja społeczna, zatrudnienie młodzieży i ograniczenie ubóstwa;

#3 środowisko, energia, zmiany klimatu i gospodarka niskoemisyjna;

#4 kultura, społeczeństwo obywatelskie, dobre zarządzanie i podstawowe prawa;

#5 sprawiedliwość i sprawy wewnętrzne.

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Katowicach rozpoczyna się akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie
Następny artykułNiespokojna sobota w regionie. W Górkach Wielkich i Drogomyślu doszło do wypadków