A A+ A++

Mali turyści lubią zwiedzać przez zabawę. W nowo wydanym przewodniku dla dzieci pt. „Bytom fantastyczny” pomysłów na zwiedzanie przez odkrywanie jest wiele. Na kolorowych ilustracjach czarują nie tylko pejzaże Bytomia, ale i postacie rodem z bytomskich i śląskich legend. Po Bytomiu oprowadzają: Świetlik, Bebok, Utopek, a także gwarek i smoczyca, która wylądowała na jednej z elewacji przy ul. Piłsudskiego.

Bytom ze swoją 770-letnią historią, w której nie brakuje wątków dotyczących średniowiecznego zamku, podziemnych skarbów, czy kultowych pojazdów to świetne pole do eksploracji zarówno dla dużych, jak i małych turystów.

– W ostatnich latach Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji wydał kilka publikacji, które prezentowały bardziej lub mniej oczywiste atrakcje turystyczne Bytomia. Żaden z przewodników nie był jednak skierowany bezpośrednio do dzieci. A przecież inspirujących historii i legend w Bytomiu nie brakuje – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

– Mamy nadzieję, że nowa bogato ilustrowana książka stworzona z myślą o zainteresowaniach najmłodszych bytomian i turystów, trafi do wrażliwości dzieciaków i będzie pamiątką po niezapomnianym spacerze po Bytomiu – dodaje prezydent.

Sześć punktów na mapie Bytomia do odwiedzenia

Nowo wydany przewodnik zawiera propozycję spaceru po mieście z sześcioma punktami na trasie. Cztery z nich mieszczą się w centrum miasta – to: Rynek, ul. Piekarska, pl. Sobieskiego i Park Miejski im. F. Kachla. Przewodnik zaprasza także do odwiedzenia zielonych zakątków – Rezerwatu Segiet i Parku Ludowego w sąsiedztwie Pałacu w Miechowicach. Przewodnikami po Bytomiu są postacie rodem z bytomskich legend m.in. Świetlik, zjawa Czarnego Psa, Bebok czy gwarek.

Najmłodsi spacerowicze ruszają z Rynku, który jest sercem Bytomia już od czasów średniowiecznych. Wędrują do Muzeum Górnośląskiego, gdzie na wystawach prezentowane są m.in. kości dinozaurów, archeologiczne skarby orazŚ graczki, czyli zabawki z czasów dzieciństwa naszych babć i dziadków. W planie spaceru nie mogło zabraknąć przejażdżki starym tramwajem linii 38 oraz wizyty na kąpielisku w Parku Miejskim im. F. Kachla. Wytrwali wycieczkowicze mogą zakończyć wyprawę w jednej z zielonych atrakcji Bytomia – w otoczeniu zabytkowego parku przy Pałacu w Miechowicach lub w rezerwacie Segiet.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNastroje na rynku wciąż są dobre
Następny artykułWojny bytujące w danym nam czasie…