16 maja 2021 | redakcja, pinczow.com (NiL), fot: Janyst.eu Robimy Reklamy | Wyświetleń: 358

W meczu VIII kolejki IV ligi świętokrzyskiej piłki nożnej kobiet, Victoria Pińczów pokonała na własnym stadionie Wisłę Nowy Korczyn 2:1.

Victoria Pińczów – Wisła Nowy Korczyn 2:1 (1:0)
8′ Dominika Szostak, 50′ Karina Janusek – 70′ Julia Rolecka

Victoria: 1. MAGDALENA KOWALSKA, 2 PAULINA KLASIŃSKA, 3 WIKTORIA DOMAGAŁA, 5 DOMINIKA SZOSTAK, 7 KARINA JANUSEK, 8 ZUZANNA KOBUS, 9 NATALIA STANEK, 10 MARTYNA CIACIA, 11 NATALIA SOWA, 12 BEATA KONOFAL, 15 ELŻBIETA GAJDA (Kpt.) rez. – 18 SYLWIA BRYK, 21 KAROLINA SZCZEPAŃSKA

Wisła Nowy Korczyn: 1. MARTYNA STEMPIEŃ (Br.), 2 OLIWIA BIŃCZYK, 4 AGNIESZKA CZERW, 5 JULIA DYBKO (Kpt.), 6 JULIA KURZYŃSKA, 7 KLAUDIA BROŻYNA, 9 JULIA ROLECKA, 10 WIKTORIA BORZĘCKA, 11 PATRYCJA SZYNAL, 13 NATALIA BUCZAK, 15 KAMILA PUDEŁKO

Sędzia: Hubert Zięba

Dla pińczowianek był to pierwszy mecz na własnym boisku w tej rundzie. W pierwszej połowie podopieczne Grzegorza Toboły od samego początku próbowały atakować, stwarzając sobie kilka klarownych sytuacji bramkowych, z których tylko jedna znalazła drogę do siatki. Była 8. minuta, kiedy Dominika Szostak po dobitce dała prowadzenie dla swojego zespołu.

Dalsza część pierwszej połowy przebiegała głównie pod dyktando Victorii, która starała się kontrolować grę i nie dopuszczać rywalek w okolice swojego pola karnego. Pińczowianki mogły podwyższyć prowadzenie, ale próby Beaty Konofal, Natalii Stanek oraz Wiktorii Domagały okazały się nieskuteczne.

Na drugą część spotkania, Victoria wyszła z zamiarem zdobycia drugiego gola i dalszą kontrolą meczu. Pierwsza część planu została zrealizowana już w 50. minucie, gdy Beata Konofal świetnie dograła piłkę z rzutu rożnego do dobrze ustawionej Kariny Janusek, a ta oddała mocny strzał, pakując piłkę do siatki.

Z każdą upływającą minutą mecz wyrównywał się. Coraz śmielej zaczął grać zespół Wisły. W 70. minucie było już 2:1. Kontaktową bramkę dla drużyny z Nowego Korczyna strzeliła Julia Rolecka. Jak się późnej okazało, była to ostatnia bramka tego meczu i 3 punkty zostały w Pińczowie.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, Victoria umocniła się na trzecim miejscu w tabeli ligowej, w której zgromadziła 12 punktów. W następnej kolejce pińczowski zespół zagra w Ostrowcu Świętokrzyskim z miejscowym  KSZO. Mecz odbędzie się w sobotę, 22 maja o godzinie 10:00.

Drużyna Victorii Pińczów pragnie podziękować partnerom zespołu, dzięki którym ma możliwość reprezentowania Pińczowa na boiskach całego województwa. Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Pińczowie, Głodzilla, Biuro Rachunkowe INNTAX, Stacja benzynowa Nida, Esthetic Beauty Med Aleksandra Stawiarska, Krajobrazy Ponidzia, Janyst.eu Robimy Reklamy, Hala Widowiskowo-Sportowa POKSTiR OSIR & Pływalnia Pińczów – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pińczowie pinczow.com – Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w obiektywie Janyst.eu Robimy Reklamy kliknij TUTAJ