A A+ A++

Dla potrzeb dystrybucji HVO nie ma potrzeby budowy nowych zbiorników magazynowych. W przypadku korzystania ze zbiorników, w których wcześniej przechowywano konwencjonalny olej napędowy, nie ma również konieczności ich czyszczenia ani stosowania innych środków ostrożności przy przejściu na HVO. 

Czytaj więcej

W Europie Środkowej Czesi kupują magazyny

Surowiec z importu?

Orlen zastrzega, że cena HVO jest zależna od wielu czynników, w tym kosztu surowców, procesu produkcji i popytu na rynku, jednak z szacunków wynika, że takie paliwa są znacznie droższe od pali na bazie mineralnej, co wskazuje, że na ich wyprodukowanie potrzeba więcej energii. 

Strategia Orlen zakłada obniżenie do 2030 r. emisyjności w segmencie rafineryjnym, petrochemicznym i wydobywczym o 25 proc. względem 2019 r., w tym poprzez wykorzystanie w zakładach produkcyjnych energii z nisko- i zeroemisyjnych źródeł.

Grupa zastrzega, że Morskie Farmy Wiatrowe nie są budowane bezpośrednio na potrzeby produkcji HVO. Inwestycje w Morskie Farmy Wiatrowe, czy też inne źródła OZE, to osobny element rozwoju Orlen, związany z transformacją energetyczną zarówno koncernu, jak i całej gospodarki.  

Kluczowym pytaniem jest dostępność surowców do produkcji HVO. W UE biodiesel produkowany jest w 80 proc. z oleju rzepakowego, palmowego i sojowego. W 2020 roku 58 proc. importowanego do UE oleju palmowego posłużyło do produkcji biodiesla. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułРосію збираються відключити від “авіаційного SWIFT” – які проблеми це принесе РФ
Następny artykułKonkurs: Sierpniowe nowości w kinach Helios – Kto chce bilety na dowolny seans?