W czwartym starciu gali KSW 91, która odbywa się w hali Home Credit Arena w Libercu, świetny stójkowicz z Czech, Vasil Ducár, starł się z debiutującym w MMA wielokrotnym mistrzem Polski w kickboxingu, Dawidem Kasperskim.

Polak atakował kopnięciami wykroczną nogę rywala, a Czech szukał swojej szansy w odpowiedziach atakami pięściarskimi. Po jednaj z akcji walka trafiła na matę, gdzie Dawid zdobył dosiad i utrzymywał w ten sposób walkę na macie. Pod koniec rundy bój wrócił na chwilę do stójki, ale gong przerwał rywalizację.

W drugiej odsłonie pojedynku Polak utrzymał swoją taktykę i dalej atakował kopnięciami. Nagle z mocną akcję ruszył Vasil Ducár i walka trafiła do klinczu pod siatką. Tam starcie kontrolował jednak Kasperski. Po rozerwaniu Czech dobrze trafił prawym sierpem, ale Polak ponownie przyparł go do siatki. Pod koniec rundy Vasil rozerwał klincz i panowie wrócili do stójkowych wymian.

Trzecią rundę panowie rozpoczęli od stójkowych wymian, ale pod koniec pierwszej minuty Vasil obalił i znalazł się w górnej pozycji. Po pewnym czasie Polak wstał, pojedynek trafił do klinczu pod siatką, a po chwili sędzia zdecydował o przeniesieniu walki na środek klatki. Zawodnicy ruszyli z mocnymi atakami stójkowymi. Czech chciał obalić, ale to Polak znalazł się w górnej pozycji. Ducár wstał i pojedynek zakończył się w klinczu pod siatką.

Wynik: Dawid Kasperski pokonał Vasila Ducára przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)

Źródło: KSW MMA