A A+ A++

Na detoks alkoholowy zwykle decydują się osoby, które wpadają w ciągi alkoholowe. Takie osoby nie będą w stanie samodzielnie sobie poradzić z odstawieniem alkoholu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się o detoksach. 

Odtrucie alkoholowe – na czym polega? 

Detoks alkoholowy poprzedzony jest badaniami oraz szczegółowym wywiadem. Wywiad dotyczy przebytych chorób oraz problemów zdrowotnych. Czasem trzeba wykonać badania dodatkowe. Te badania są potrzebne, by ograniczyć ryzyko możliwych powikłań.

Detoksykacja alkoholowa polega na podaniu dożylnie elektrolitów. Głównie jest to potas, magnez, a także witaminy B1. Czasami konieczne jest, by zastosować leki nasenne, uspokajające oraz przeciwbólowe. Te leki są wspomagające dla detoksu alkoholowego. Mają poprawić samopoczucie, uzupełnić płyny. Podczas detoksu lekarz monitoruje stan pacjenta, tak by zareagować na nieprawidłowości.

Odtruwanie alkoholowe zależy od czasu, w jakim uzależniony był w trakcie trwania ciągu alkoholowego. Poza tym ważny jest też sposób picia, spożywania pokarmów, oraz indywidualnych cech pacjenta. Odtrucia alkoholowe to indywidualna sprawa i zależy od reakcji na leczenie.

Kryteriami są:

  • czas trwania choroby alkoholowej,
  • stan fizyczny oraz psychiczny osoby uzależnionej,
  • poziom substancji toksycznych w organizmie człowieka,

Detoksykacja organizmu z narkotyków

Detoks narkotykowy polega na usuwaniu toksyn. Jest to sposób leczenia, który polega na rezygnacji z substancji psychoaktywnych. Przeprowadzenie odtrucia narkotykowego ma złagodzić skutki odstawienia oraz przywrócić równowagę elektrolitową. Odtrucie organizmu umożliwia powrót do życia bez narkotyków.

Nim rozpocznie się proces detoksykacji organizmu konieczny jest dokładny wywiad oraz badanie. Dzięki temu dobiera się skuteczne środki farmakologiczne. Wszystko to, by zespół abstynencyjny był jak najlżejszy. Nie da się dokładnie przewidzieć, jakie będą objawy zespołu abstynencyjnego oraz czas jego trwania.

Detoks alkoholowy – co jeszcze warto wiedzieć?

Detoks alkoholowy można uznać za jeden z kroków, które prowadzą do wyjścia z nałogu. Profesjonalne odtrucie alkoholowe powinno też skupiać się na pracy z psychologiem oraz terapeutą.

U osób, które są uzależnione dochodzi do zmian metabolicznych. Nagła rezygnacja zaburza różne procesy, co wywołuje różne objawy. Nieprzyjemne objawy zespołu abstynencyjnego to: drżenia rąk, kołatania serca, biegunki, wymioty, bóle mięśni. Dużo przydatnych informacji znajdziemy na stronie internetowej https://www.lekarzdodomu.pl/.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWybrano pełniącego obowiązki prezesa Orlenu. Na razie to on zastąpi Obajtka
Następny artykuł8 Sposobów na Wygrywanie Konkursów Internetowych