Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Lekkiej Atletyce

12 czerwca w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa U18 i U20. W pierwszym terminie zawody miały się odbyć dwa tygodnie temu, (zawodnicy byli już nawet w Gdańsku) jednak ze względu  na obfite opady deszczu i silny wiatr zawody zostały przełożone.

Znakomicie w zawodach wypadli Wiktoria Krysiak oraz Jakub Wojtaś którzy w biegu na 3000 metrów zajęli pierwsze miejsca i zdobyli tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego w kategorii juniorów młodszych.

Brązowe medale zdobyły Milena Frej w biegu na 400 metrów  juniorów, oraz Natalia Proć w biegu na 800 metrów juniorów młodszych.

Piąte miejsce w biegu na 800 metrów zajął Tymoteusz Kil , na zawodach wystartowały również młodziczki – start PK – Antonina Kil w biegu na 800 metrów, Zuzanna Zielińska również w biegu na 800 metrów oraz Małgorzata Szostek w biegu na 400metrów.

W zawodach nie mógł wziąć  udział zawodnik Miłosz Wesołowski, który jest w trakcie leczenia kontuzji.

Mistrzostwach Polski – Suwałki  9-11.06.2022

Dobry występ na Mistrzostwach Polski seniorów zaliczył Filip Ostrowski który w biegu na 1500 metrów zajął 4 miejsce (Filip na czas studiów  został wypożyczony do RKS Łódź).

Filip Ostrowski

–  „Niestety nie udało mi się wywalczyć medalu podczas tych Mistrzostw Polski Seniorów, ale bieganie w takiej stawce pozwala wiele się nauczyć i mam nadzieję, że wyciągnąłem z tego porządną lekcje. Mistrzostwa w mojej kategorii wiekowej (U23) mam pod koniec lipca i tam postaram pokazać się w dużo lepszym wydaniu”.