Po przerwie przeznaczonej na potrzeby reprezentacji Polski pierwszoligowi piłkarze wracają do gry. W niedzielę Górnik spotka się przed własną publicznością z groźnym GKS-em.

Gospodarze w tym sezonie nie przegrali w lidze ani razu. Do tego meczu przystąpią po trzech remisach z rzędu. Zespół trenera Ireneusza Mamrota ostatnio zainkasował trzy punkty przed pięcioma tygodniami, kiedy to ograł u siebie Resovię 3:1. Tak więc łęcznianie będą chcieli przerwać tę serię podziałów punktów i wreszcie zainkasować pełną pulę. Do tej pory Górnik pięć spotkań wygrał i sześć zremisował, co przed tą kolejką dawało mu pozycję wicelidera. W minionej serii potyczek drużyna z Łęcznej zremisowała w Gdańsku z Lechią 1:1, choć do 90. minuty prowadziła. Gola dla Górnika strzelił Karol Podliński.