A A+ A++

„Gra słów” jest karcianką pozbawioną rywalizacji. Gracze wspólnymi siłami starają się osiągnąć jak najlepszy wynik. Podczas rozgrywki ćwiczymy nasz mózg i dobrze się bawimy. 

W Grę słów” może zagrać od 3 do 10 graczy mających co najmniej 6 lat. Rozgrywka jest szybka, trwa około 20 minut. Z młodszymi dziećmi czas gry może się nieco wydłużyć.

Celem zabawy jest zdobycie jak największej liczby punktów. Rozgrywka składa się z trzech faz, w których gracze muszą tworzyć skojarzenia i wykazać się dobrą pamięcią.

Przygotowanie do gry jest łatwe i zajmuje dosłownie chwilę. Na rozłożenie kart trzeba przygotować trochę przestrzeni na stole lub podłodze. Karcianka jest bardzo prosta, choć w pierwszej chwili czytając instrukcję, może się wydawać odrobinę skomplikowana. Wynika to z faktu, iż rozgrywka składa się z trzech etapów. Całość jest jednak logiczna i intuicyjna. Tłumaczenie zasad nowym graczom nie zajmie zbyt dużo czasu.

Gra zapakowana jest w zgrabne pudełko w kształcie kostki. Opakowanie ma kieszonkowy format, jest estetyczne i solidne. Gra z łatwością zmieści się na półce lub torbie podróżnej. W pudełku znajdziemy 92 karty z rysunkami, 4 żetony oraz instrukcję. Podobnie jak w innych grach od Naszej Księgarni całość jest wykonana solidnie z dbałością o szczegóły.

Ilustracje do gry stworzyła Małgorzata Wójcicka. Grafiki są proste, co lekko utrudnia grę. Zwłaszcza pod koniec pierwszej fazy, gdy na stole pozostaje mało kart nie łatwo stworzyć skojarzenie. Szczególnie młodsi gracze mieli z tym kłopot. Bardziej skomplikowane lub abstrakcyjne rysunki ułatwiłyby zadanie. 

Gra słów dostarcza dużą dawkę pozytywnej energii. Zabawne skojarzenia graczy powodują częste wybuchów śmiechu. Gra jest wciągająca, zmusza do skupienia uwagi i ćwiczenia pamięci. 

Więcej informacji na temat Gry słów znajdziecie na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDorastanie w rodzinie z chorobą alkoholową – historia jedna z wielu
Następny artykułPrzedsiębiorcza Julia Wieniawa chce kupić trzecie mieszkanie. “To nie będzie nowe budownictwo”