Dwa złote i jeden brązowy medal zdobyli polkowiccy lekkoatleci podczas Halowym Mistrzostw Dolnego Śląska.

Piękna hala lekkoatletyczna we Wrocławiu była gospodarzem Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska juniorów i juniorów młodszych oraz ogólnopolskiego mityngu lekkoatletycznego.

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy LKS Polkowice zdobywając 2 złote i 1 brązowy medal. Na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Drzyzga U20, która pchnęła kulę na odległość 12,51 m ustanawiając rekord życiowy. Julia ma aktualnie 3 wynik w kraju w swojej kategorii wiekowej. Po bardzo emocjonującym pojedynku złoty medal w trójskoku zdobył Bartosz Wietuszyński U18 wynikiem 12,77m. Brązowy medal w trójskoku zdobyła Dagmara Janczak U18 – 10,38m a czwarte miejsce wywalczyła Anastazja Marszał – 9,55m, rekord życiowy. W rywalizacji mityngowej w pchnięciu kulą U16 zwycięstwo odniósł Michał Kuziemka – 13,33m. Rekordy życiowe w pchnięciu kulą ustanowili Cyprian Fidut U16 – 9,03m oraz Katarzyna Kamińska U20 – 7,67m. Przed zawodnikami kolejne starty. Za tydzień Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików oraz 09-11.02.2024 r. Mistrzostwa Polski U18, U20.