Hubert Hurkacz, obrońca tytułu z ubiegłego roku, wyruszył do Marsylii z zadaniem obrony punktów rankingowych zdobytych podczas poprzedniej edycji turnieju. Po otrzymaniu wolnego losu w pierwszej rundzie, Polak pewnie pokonał Aleksandra Szewczenkę 6:1, 6:4.

Rywalizacja rozpoczęła się od pierwszego seta, w którym Hurkacz utrzymał swoją dominację, wygrywając 4:0. Ostatecznie zwyciężył 6:1, zapewniając sobie spokojniejsze myśli przed kolejną partią.

W drugim secie obaj zawodnicy początkowo wygrywali przy swoich podaniach. Hurkacz jednak utrzymał minimalną przewagę, przełamując Szewczenkę i zdobywając prowadzenie 5:3. Mimo straty gema, Polak zakończył seta wynikiem 6:4 i awansował do ćwierćfinału turnieju.

W ćwierćfinale Hubert Hurkacz zmierzy się z Tomasem Machacem, który pokonał m.in. Andy’ego Murray’a. Starcie Polaka z 66. zawodnikiem rankingu odbędzie się w piątek 9 lutego o godzinie 15:30.