A A+ A++

Choć Wielka Brytania nie należy już do Unii Europejskiej, nadal nie brakuje Polaków wyjeżdżających na Wyspy, by zarabiać w funtach. Często są to osoby wspierające swoje rodziny lub okresowo wyjeżdżające, by zasilić domowy budżet. Część z nich jednak nie wie, jak optymalnie wymieniać GBP na PLN i wykorzystać kurs funta, aby jak najwięcej zyskać na tej transakcji. Znalezienie odpowiedniego serwisu online może natomiast zdziałać cuda i przynieść znaczne zyski.

Grafika: freepic.com

Czy zarabianie funtów i wysyłanie do Polski nadal się opłaca?

Po Brexicie praca w Wielkiej Brytanii stała się nieco bardziej skomplikowana. Pracownicy musieli się uporać z bardziej restrykcyjnymi przepisami i kontrolami na granicach. Trzeba jednak podkreślić, że cena funta nadal pozostaje dość wysoka, więc na wymianie tamtejszej pensji na złotówki można sporo zarobić.

Na stronie https://internetowykantor.pl/kurs-funta/ znajdziesz aktualne notowania funta oraz historię zmian jego ceny na przestrzeni ostatniego roku.

Warto podkreślić też niezwykle istotną kwestię inflacji. Ceny w Polsce rosną, a wartość PLN ostatnio znacznie się zmniejszyła. To sprawiło, że wiele walut – w tym GBP – stało się droższych z perspektywy osób obracających na co dzień złotówkami. Z drugiej strony jednak, jeśli zarabiasz w funtach, sytuacja ta może się opłacić. Obca waluta jest bowiem nieco droższa, więc przy sprzedaży możesz dostać za nią więcej polskich pieniędzy.

Zawsze do kalkulacji opłacalności zarabiania funtów i wysyłania ich do Polski doliczyć trzeba koszty życia na miejscu. Pamiętaj, że nigdy nie należy całej wypłaty przeliczać od razu na złotówki. Za coś bowiem na miejscu musisz wynająć mieszkanie, kupić jedzenie, zapłacić za transport itp. Dopiero po odjęciu od wypłaty tych kosztów będziesz w stanie dokładnie określić, czy zarabianie w GBP jest dla Ciebie opłacalne. Wiele natomiast zależy od Twojego stanowiska, miejscowości, branży, wysokości opłat czy po prostu stylu życia i codziennych wydatków.

Gdzie znaleźć najlepszą cenę GBP online?

Internetowykantor.pl to serwis oferujący wymianę walut online. Znajdziesz tam korzystne ceny funta, często o wiele atrakcyjniejsze niż w serwisach i aplikacjach bankowych czy tradycyjnych kantorach. Co więcej, skorzystasz tam nawet ze specjalnie zaprojektowanego kalkulatora, który porównuje warunki wymiany z tymi oferowanymi przez inne instytucje finansowe. Dzięki temu szybko zorientujesz się, gdzie możesz znaleźć najlepszą propozycję dla siebie.

Dlaczego dobry kurs funta jest tak istotny dla osób zarabiających w GBP i wymieniających środki na złotówki? To bardzo proste. Im droższa jest waluta obca, tym więcej możesz na niej zarobić. Wynika to z faktu, że przy wymianie określonej kwoty masz szansę dostać więcej PLN, a więc Twoja stała wypłata jest warta jeszcze wyższą kwotę niż zwykle. Przy regularnej wymianie w ciągu roku daje to szansę na „zarobienie” nawet kilkuset złotych.

Dlaczego wymiana GBP online jest lepsza od tradycyjnej?

Skorzystanie z Internetowykantor.pl pozwala na błyskawiczną wymianę funtów na złotówki, bez wizyty w tradycyjnym kantorze. To przede wszystkim ogromna wygoda, bo robisz to w miejscu i czasie, które Ci odpowiadają. Co najważniejsze, wymienione środki od razu trafiają na konto bankowe, które wskażesz w serwisie, a wszystko realizowane jest przez rzetelny i legalnie działający serwis. Nie musisz więc obawiać się, że Twoje pieniądze przepadną lub stanie się z nimi coś złego.

Kolejna zaleta internetowej wymiany GBP to atrakcyjne ceny. Wspominaliśmy już wcześniej o porównywarce, na tym jednak nie koniec zalet tego serwisu. Warty zauważenia jest bowiem fakt, że stawki aktualizowane są w nim dosłownie co kilka sekund. W praktyce więc możesz skorzystać nawet na krótkotrwałym spadku, który w przypadku tradycyjnego kantoru nawet nie zostałby odnotowany.

Materiał promocyjny

Napisany dnia: 18.06.2023, 10:23

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSterowanie smartfonem za pomocą myśli będzie możliwe?
Następny artykułPutin pokazał gościom szczytu w Petersburgu rzeź wołyńską