A A+ A++

Jazda na zderzaku: od kiedy stanie się wykroczeniem i będzie karana? Za sprawą podpisu prezydenta nowe zapisy wejdą w życie 1 czerwca.

Jazda na zderzaku: od kiedy? Od czerwca!

Do tej pory jazda na zderzaku nie była usankcjonowana przez polskie przepisy. Tak, pojawiały się zapisy mówiące o tworzeniu zagrożenia dla bezpieczeństwa. Były jednak raczej rzadko wykorzystywane przez policję. Ustawodawca postanowił to zatem zmienić. Stąd nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym, która właśnie została podpisana przez prezydenta. Co to oznacza? 1 czerwca 2021 roku jazda na zderzaku przestanie być legalna w Polsce!

Jazda na zderzaku 2021: co oznacza nowelizacja?

Nowe przepisy zobowiązują kierowców jadących drogami ekspresowymi i autostradami do utrzymywania dużych odległości między pojazdami. Odstęp od poprzedzającego samochodu ma wynosić co najmniej połowę prędkości auta – tj. jeżeli auto porusza się 140 km/h, odstęp powinien mieć minimum 70 metrów. Wyjątek? Ten stanowi wyprzedzanie.

Jazda na zderzaku 2021: mandat

Przepisy regulujące jazdę na zderzaku pewnie są potrzebne. Wyeliminują bowiem zwolenników drogowego pressingu, który jest ekstremalnie niebezpieczny i może prowadzić do poważnego w skutkach wypadku. Niestety może się okazać, że po 1 czerwca 2021 roku ściganie wykroczenia pozostanie martwe. Powód? Jak na razie nie została określona wysokość kary za jazdę na zderzaku.

Warto w tym momencie wskazać, że ostrzej ścigane powinno być też blokowanie lewego pasa na drogach szybkiego ruchu. Tak żeby wyeliminować wszystkich tych, którzy blokują możliwość wyprzedzenia na autostradzie czy trasie ekspresowej.

Zobacz również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOstatnie dni Muzeum Rowerów w Radomiu (zdjęcia)
Następny artykułRekordowo mało gazu w europejskich magazynach