We wtorek o godz. 18:00 JKH GKS Jastrzębie podejmie w derbach obrońcę tytułu, GKS Katowice. Nie trzeba dodawać, że dodatkowe emocje wyzwoli chęć rewanżu na mistrzach Polski za porażkę w ćwierćfinale poprzedniego sezonu.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie mają za sobą cztery spotkania z zespołami, które zakończyły poprzednie rozgrywki na lokatach od szóstej do dziewiątej. Rezultatem jest sześć punktów i ten dorobek należy (mimo wszystko) uznać za wynik poniżej oczekiwań. Teraz przed JKH zmagania z czołową czwórką, które dadzą odpowiedź na pytanie o aktualny potencjał nowej ekipy, stworzonej wiosną i latem przez trenera Roberta Kalabera.

Drużyna z Katowic rozegrała trzy mecze i jak dotychczas nie znalazła pogromcy. Podopieczni Jacka Płachty wygrali z GKS Tychy, Unią Oświęcim i Comarch Cracovią, tracąc jedynie punkt za (zwycięskie) karne w derbach z Tychami. W niedzielę katowiczanie odprawili „Pasy”, strzelając wszystkie cztery gole w trzeciej tercji. Bez wątpienia zespół Grzegorza Pasiuta będzie chciał we wtorek pójść za ciosem.

Na pewno zatem 19 września przerwana zostanie co najmniej jedna seria. JKH GKS Jastrzębie ma na swoim koncie bowiem komplet punktów w domowych pojedynkach, a z kolei GKS Katowice jeszcze nie zaznał smaku porażki.

źródło: jkh.pl