Już pierwsza tercja przekonała kibiców, że tego dnia będą oglądać derbową wymianę ciosów. Obie ekipy miały swoje szanse głównie w przewagach, ale znakomicie między słupkami spisywali się John Murray i Patrik Nechvatal. Pod koniec premierowej partii katowiczanie mogli wyjść na prowadzenie, jednak guma po strzale Macieja Kruczka obiła jedynie słupek jastrzębskiej bramki. Druga odsłona upłynęła pod znakiem hokejowych szachów, które jednak także zakończyły się wynikiem 0:0.

Tym samym na otwarcie wyniku czekano do trzeciej tercji, w której padło pięć goli. Katowiczan napoczął w 48. minucie Dominik Jarosz przy wydatnym udziale wyraźnie wracającego do wielkiej formy Martina Kasperlika. Z prowadzenia goście cieszyli się jednak zaledwie niespełna dwie minuty, po których bulik wygrał Mateusz Michalski, zaś wyrok na zasłoniętym Nechvatalu wykonał strzałem z dystansu jego imiennik Bepierszcz.

Wyrównanie nie załamało mistrzów Polski. Jastrzębianie ruszyli na bramkę Johna Murraya i szybko odzyskali inicjatywę dzięki Martinowi Kasperlikowi, który znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie po dograniu Mateusza Bryka. Niebawem po raz kolejny tego dnia wybitną interwencję zanotował Patrik Nechvatal, który sobie tylko znanym sposobem wygrał sam na sam z Patrykiem Wronką.

Na finiszu podopieczni Jacka Płachty postawili wszystko na jedną kartę, ale ten stan rzeczy z mistrzowską precyzją zdołał w 59. minucie wykorzystać Roman Rac. Na pocieszenie dla gospodarzy wynik w ostatniej sekundzie ustalił jeszcze Joona Monto.

Tym samym hokeiści JKH kończą 2021 rok cenną wygraną w Satelicie, która daje ogromne nadzieje i apetyty przed decydującym o rozstawieniu w fazie play-off styczniem.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)

• 0:1 Jarosz (Kasperlik, Górny) 47:04
  • 1:1 Bepierszcz (Michalski) 49:00
  • 1:2 Kasperlik (Bryk, Jarosz) 50:50
  • 1:3 Rac (Górny) 58:56
  • 2:3 Monto 59:59

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Kalns – Kamienieu, E. Sevcenko, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Kostek, Horzelski, Urbanowicz, Paś, Pelaczyk – Gimiński, Płachetka, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

źródło: jkh.pl