Juniorzy młodsi świetnie rozpoczęli turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W pierwszym spotkaniu JKH GKS Jastrzębie pokonał swojego najgroźniejszego rywala z eliminacji, Naprzód Janów 3:2, choć w piątej minucie przegrywał 0:2

Podopieczni trenerów Mariusza Bernackiego i Wojciecha Czecha zanotowali we wtorkowych derbach z Janowem prawdziwy falstart, tracąc dwa gole na początku meczu. Zmusiło to szkoleniowców do zmiany bramkarza, w efekcie czego Jakuba Futryka zastąpił Kacper Michalski.

Ta roszada okazała się kluczowa, bowiem Michalski zachował czyste konto, a jego koledzy od drugiej tercji rozpoczęli udaną pogoń za rywalem. Jeszcze przed połową zawodów jastrzębianie doprowadzili do remisu trafieniami Kamila Fydy i Jakuba Szcześniaka, zaś w 54. minucie drugi z wymienionych zawodników strzelił decydującego o trzech punktach gola.

JKH GKS Jastrzębie – Naprzód Janów 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

• 0:1 Kazlouski (Saroka) 03:20
  • 0:2 Chodor (Dawid) 04:30
  • 1:2 Fyda (Poręba, Bożerockij) 23:55
  • 2:2 Szcześniak (Fyda) 27:40
  • 3:2 Szcześniak (Bielaczyc, Misiak) 53:04

JKH GKS: Futryk (od 4:31 Michalski) – Tymcio, Onak, Stolarski, Bożerockij, Poręba – Leszko, Lenkovskij, Osiadły, Zając, Wojciechowski – Śnieżek, Mysłowski, Fyda, Szcześniak – Misiak, Iliuchin, Felcyrowicz, M. Bielaczyc, Lewek.

W drugim z wtorkowych spotkań grupy B Sokoły Toruń zwyciężyły Niedźwiadki Sanok 2:1 (0:0, 0:1, 2:0), strzelając decydującą bramkę na trzy sekundy przed syreną.

źródło: jkh.pl