Kanadyjczyk trenuje reprezentację Polski. Trzon kadry stanowią hokeistki Polonii

Wiadomości z Bytomia

• Dodano: 2024-02-08 12:00

Kanadyjczyk Joe Butkevich został nowym trenerem hokejowej reprezentacji Polski kobiet. Trzon kadry stanowią zawodniczki Polonii Bytom. W czwartek Hokejowe Orlice wystartują w mocno obsadzonym turnieju w Danii. Powołania otrzymało aż osiem zawodniczek mistrzyń Polski. Biało-Czerwone przygotowują się do najważniejszych zawodów sezonu, kwietniowych Mistrzostw Świata Dywizji IB w Rydze.

42-letni szkoleniowiec, który ma polskie korzenie, zastąpił na stanowisku trenera Zbigniewa Wróbla. W Danii Polki zmierzą się z miejscowymi zawodniczkami oraz z drużynami Włoch i Wielkiej Brytanii. Powołania otrzymało aż osiem hokeistek Polonii:

Butkevich ma za sobą udaną pracę w Kanadzie oraz w Chinach

Był głównym trenerem kanadyjskiej żeńskiej drużyny Etobicoke Jr. Dolphins w lidze PWHL, gdzie pracował od 2016 roku i w każdym sezonie zakwalifikował się z zespołem do play-offów oraz jego podopieczne z roku na rok osiągały większą liczbę zwycięstw. Ponad 50 zawodniczek otrzymało stypendia sportowe CIS/NCAA. Był też trenerem w drużynie Team Ontario Blue U18 z którą zdobył w poprzednim roku mistrzostwo Kanady, a jako asystent trenera pracował z zespołem Chin U18 i w 2020 roku w Katowicach wywalczył z zespołem brązowy medal w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IB.