Za nami pierwszy mecz na Jastorze. W ramach turnieju RT Torax zawodnicy JKH zmierzyli się z Unią Oświęcim. Egzamin wypadł wzorowo!

Drużyny do meczu przystępowały ze świadomością gry o trzecie miejsce w turnieju. Poczatek to spokojna i uważna gra z obu stron. Sygnał do ataku w 6. minucie dał Robert Arrak wykorzystując grę w przewadze. Potem do głosu doszli oświęcimianie. Jeden ze strzałów trafił nawet w spojenie naszej bramki. Jednakże to gospodarze Jastora mieli jeszcze kilka dobrych okazji do zmiany rezultatu. Najlepszą bo oko w oko z Lundinem miał Dominik Paś.

Dla losów spotkania decydująca okazał się druga tercja. Najlepsza w wykonaniu gospodarzy o czym świadczą cztery zdobyte gole. Pierwszy padł 12 sekund po wznowieniu podczas gry w osłabieniu. Do oświęcimskiej sieci trafił Dominik Paś. Potem dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Iżacky, który pokonał zarówno Linusa Lundina i Filipa Płonkę. Rywale w 32. minucie zdecydowali się na zmianę bramkarza. Okazji do podwyższenia prowadzenia dalej nie brakowało. Raz po raz groźne kontry sunęły na oświęcimską bramkę. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Raivo Freidenfelds. Siedem sekund przed końcem trafił Michał Zając.

W trzeciej tercji do gry wkroczyły pięści. Zaczęły się mnożyć niepotrzebne przewinienia. Zawodnicy co chwilę lądowali w boksie kar. Karą meczu ukrany został Roman Diukow. Gra stała się rwana i brzydka dla oka. Nie przeszkodziło to jednak kapitanowi JKH w strzeleniu dwóch goli. Honor przyjezdnych uratował Andrei Denyskin.

Teraz przed JKH wyjazd na dwudniowy (23-24 sierpnia) turniej do Pardubic.

18 sierpnia 2023, Jastrzębie-Zdrój, 16:30
JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
1:0 Arrak – Kopta – Bagin 5:47 (5/4)
2:0 Paś – Urbanowicz 20:12 (4/5)
3:0 Iżacky – Starzyński – Kopta 27:43
4:0 Iżacky – Zając – Jarosz 33:55
5:0 Zając 39:53