A A+ A++

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert zespołu Kin Collective. Grupa współtworzona przez perkusistę młodego pokolenia wywodzącego się z Lęborka, zagra w Stacji Kultura w sobotę, 2 marca 2024 roku. Początek koncertu o godzinie 18:00. Bilety w cenie 25 złotych można kupować za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl oraz w kasie kina „Fregata”

Kin Collective to kolektyw  pomorskich  muzyków, miłośników fusion jazzu i szeroko pojętej muzyki improwizowanej. Grupa zagra utwory znakomitych jazzowych muzyków w ciekawych i nowoczesnych aranżacjach. Usłyszymy między innymi kompozycje Pata Methenego , Allana Holdswortha oraz Chica Corea.

Współzałożycielem Kin Collective jest Janek Wróblewski, muzyk pochodzący z Lęborka. Pierwsze muzyczne kroki stawiał pod skrzydłami Wiesława Karpika, instruktora perkusji w LCK „Fregata”, a  jazzową przygodę kontynuował u Sylwestra Kustusza w Młodzieżowym Domu Kultury. Ukończył szkołę muzyczną w Lęborku w klasie kontrabasu pod kierunkiem Tomasza Denkiewicza. Obecnie współpracuje z wieloma cenionymi muzykami z Pomorza. Muzycy Kin Collective rozpoczęli wspólne granie od udziału w Junior Jazz Festiwal, ogólnopolskim konkursie dla młodych muzyków jazzowych. W tym konkursie grupa odniosła sukces dostając się do finałów. Lębork jest kolejnym przystankiem na pierwszej pomorskiej trasie zespołu. Członków zespołu łączy miłość do improwizacji , łączenia stylów  i dzielenia się swoimi muzycznymi inspiracjami z widownią.

Miejsce koncertu: Stacja Kultura, ul. Dworcowa 8, Lębork


Skład zespołu:
Kacper Krężołek – gitara elektryczna
Bartek Bartmański – gitara basowa
Janek Wróblewski – perkusja

Gość specjalny:
Grzegorz Greg Krajewski – saksofon tenorowy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEgzamin ósmoklasisty tuż-tuż – jak pomóc swojemu dziecku?
Następny artykułWyjątkowe studia dla dobra dzieci i rodzin w Witelonce