Koszykarki KGHM BC Polkowice przegrały ostatni mecz rozgrywek Euroligi z drużyną Villeneuve 85:72.

Bez względu na wynik, był to pożegnalny mecz polkowiczanek w Eurolidze. Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwszą kwartę nieznacznie wygrały pomarańczowe ale później do głosu doszły francuski. Punktem przełomowym w tym meczu był początek trzeciej kwarty gdzie nasze koszykarki przegrały różnicą 10 -ciu punktów i trudno było już to odrobić, nawet przy wygraniu ostatnie kwarty. Ostatecznie polkowiczanki przegrały swój ostatni mecz Euroligowy w tym sezonie 85:72.

Villeneuve – KGHM BC Polkowice 85:72

Punkty dla polkowiczanek zdobyły: Fraser 24, Sykes 18, Mavunga 11, Friskovec 5, Stanković i Gajda po 4, Piestrzyńska 3, Kośla 2 i Barić 1.

Teraz krótki odpoczynek od meczów ligowych ale nie roztajemy się z koszykówką. Już w najbliższy weekend w Sosnowcu zostanie rozegrany finał Orlen Pucharu Polski.