Koniec I rundy rozgrywek łęczyckiej Amatorskiej Ligi Tenisowej

03.08.2023

autor: UM Łęczyca (mk2)

Wraz z końcem lipca zakończyła się także I runda rozgrywek łęczyckiej Amatorskiej Ligi Tenisowej. W rywalizacji uczestniczyło 9 zawodników, którzy rozgrywali turniej systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Sześciu z dziewięciu tenisistów-amatorów rozegrało swoje wszystkie 8 meczy, dwóch zakończyło ligę po sześciu meczach, a jeden po 5 spotkaniach.

Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kozański, który odniósł komplet zwycięstw i zdobył 24 punkty. Drugie miejsce wywalczył Franciszek Pawlak z rezultatem 6 zwycięstw i 2 porażek, uzyskując 20 punktów.

Ciekawa rywalizacja toczyła się o miejsca od trzeciego do piątego, ponieważ trzech zawodników uzyskało tyle samo punktów – 18. Drugi element był brany pod uwagę przy ustalaniu kolejności, czyli wynik bezpośrednich spotkań, lecz on także nie rozstrzygnął ostatecznej klasyfikacji. Dopiero trzecie kryterium, jakim była różnica setów, zdecydowało o kolejności miejsc.

Ostatecznie trzecie miejsce zajął Jakub Łuczak (różnica setów +4), czwarte miejsce Adam Oskar (+3 sety), a piąte miejsce Łukasz Kaczyński (+2 sety).

Tabela końcowa I rundy wygląda następująco:

1. Krzysztof Kozański – 24 punkty (8 meczów)
2. Franciszek Pawlak – 20 punktów (8 meczów)
3. Jakub Łuczak – 18 punktów (8 meczów)
4. Adam Oskar – 18 punktów (8 meczów)
5. Łukasz Kaczyński – 18 punktów (8 meczów)
6. Andrzej Kardaś – 16 punktów (8 meczów)
7. Wojciech Bugajski – 6 punktów (6 meczów)
8. Kamil Razik – 6 punktów (6 meczów)
9. Zbigniew Badowski – 5 punktów (5 meczów)

W trwającym sezonie planowane są jeszcze trzy wydarzenia na kortach miejskich: runda rewanżowa ligi, mecz tenisowy Łęczyca-Poddębice oraz Otwarte Mistrzostwa Łęczycy.

Jednocześnie przypominamy, że w miesiącu sierpniu z kortów korzystać można od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 – 20:00 oraz w weekendy w godzinach 15:00 – 20:00.