Magdalena Fręch (105. WTA) do drabinki Miami Open trafiła dzięki kontuzji Shuai Zhang (27. WTA). W drugiej rundzie turnieju wygrała 4:6, 6:1, 6:1 z Eriką Andreevą (128. WTA). Polka przegrała pierwszą partię, ale w kolejnych kompletnie zdominowała rywalkę. W trzeciej rundzie amerykańskiego turnieju przyszło jej zmierzyć się z Warwarą Graczową (54. WTA). Rosjanka w pierwszym meczu wygrała z Maryną Zanevską (78. WTA) 6:1, 6:7, a w drugiej sensacyjnie wyeliminowała Ons Jabeur (5. WTA), wygrywając 6:2, 6:2. W starciu z Polką była zdecydowaną faworytką.

Zieliński: Czesi grali to co chcieli, nie było nam łatwo

Warwara Graczowa zbyt mocna dla Magdaleny Fręch w drugiej rundzie Miami Open

Początek meczu był dosyć spokojny i obie zawodniczki wygrały swoje pierwsze podania. Później Graczowa wygrała kolejnego gema serwisowego i do zera przełamała Polkę. Rosjanka weszła na wysokie obroty, wygrała 12 punktów z rzędu i prowadziła już 4:1. Następnie Fręch prowadziła przy własnym serwisie 30:0, by finalnie przegrać po grze na przewagi. Graczowa stanęła przed szansą na wygranie seta i zrobiła to perfekcyjnie. Ograła łodziankę do zera i po niespełna pół godzinie gry było 6:1. Polka w pierwszej partii zdobyła tylko dziewięć punktów.

Największy skandal w historii tenisa?! Zawodnicy dostawali pieniądze za porażki

Fręch drugiego seta rozpoczęła od przegrania gema serwisowego, ale już w następnym przełamała rywalkę. Łodzianka w trzecim gemie nie grała zbyt dobrze, ale kilkukrotnie broniła break pointów. Finalnie przegrała jednak po długiej grze na przewagi. Graczowa następnego gema znów wygrała bez żadnych problemów i prowadziła 3:1. Fręch próbowała gonić i wygrała swoje kolejne podanie, ale później Rosjanka zdobyła dwa gemy z rzędu i przy własnym serwisie stanęła przed szansą zakończenia meczu. Polka próbowała się bronić i obroniła trzy piłki meczowe, ale przegrała po grze na przewagi i set zakończył się wynikiem 6:2.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Warwara Graczowa w ćwierćfinale Miami Open zmierzy się z wygraną spotkania Petry Kvitovej (12. WTA) z Doną Vekić (20. WTA). Ten mecz zaplanowano na niedzielę 26 marca po godzinie 20:30.

Frustracja Wiktorii Azarenki w meczu z Magdą LinetteLinette grała koncert. Bezradna Azarenka w końcu wybuchła. Absurdalne zachowanie [WIDEO]