A A+ A++

Wybory samorządowe 2024 coraz bliżej. Każdego dnia poznajemy więcej informacji na temat kandydatów na burmistrza Słubic. Rozmawialiśmy z kolejnymi osobami, których nazwiska pojawiały się w przedwyborczych doniesieniach.

Przypomnijmy, wcześniej pisaliśmy o tym, że swoją kandydaturę potwierdzili Marzena Słodownik (ZOBACZ) oraz urzędujący burmistrz Mariusz Olejniczak (ZOBACZ).

Wyborczą analizę zaczniemy od osób, które w poprzednich wyborach ubiegały się o to stanowisko. Mariusz Dubacki przekazał naszej redakcji, że nie zamierza ponownie kandydować na burmistrza Słubic. – Uważam również za mało prawdopodobny mój start na radnego jakiegokolwiek szczebla. Przyczyny osobiste – przekazał.

Zapytaliśmy też Maję Pszczołowską-Mizerską oraz związanego z Platformą Obywatelską Tomasza Pisarka. Oboje na razie jeszcze nie odnieśli się do naszych pytań.

Na wyborczej karuzeli pojawiły się również nowe nazwiska. M.in. Anna Górska (była skarbniczka w powiecie słubickim i współtwórczyni Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet) oraz Sylwia Szary (mediatorka i była policjantka). Ta pierwsza przekazała, że nie będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Słubic, ale wystartuje w wyborach do Rady Powiatu Słubickiego. Z kolei druga z pań poinformowała, że jeszcze nie podjęła ostatecznej decyzji.

Decyzji nie podjął także były burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, z którym także rozmawialiśmy. – Wciąż rozważam opcję kandydowania w wyborach samorządowych – powiedział naszej redakcji. Nie chciał jednak zdradzić o jakie stanowisko chodzi.

Kolejne z nazwisk, które pojawiły się w dyskusjach na temat kandydatów, to przedsiębiorca Ryszard Pawlukowski oraz Jakub Piosik, który jest dyrektorem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Wg informacji z oficjalnej strony Państwowej Komisji Wyborczej obaj panowie zarejestrowali swoje komitety wyborcze. Z oboma też rozmawialiśmy i więcej informacji o ich udziale w wyborach przekażemy już niebawem.

Przypomnijmy, termin zgłoszeń kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mija 14 marca. Z kolei wybory odbędą się 7 kwietnia. Pisaliśmy o tym w naszym materiale o kalendarzu wyborczym 2024 (ZOBACZ).

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy 🙂
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDotacje na remonty zabytkowych kościołów
Następny artykułPrzyjmuj migrantów lub płać. Pakt migracyjny coraz bliżej