A A+ A++

Gdy oświetlamy domowe wnętrza, staramy się dobrać produkty tak, by zapewniały komfort użytkowania, pasowały do wystroju oraz wpisywały się w całościową aranżację. O ile przykładamy olbrzymią wagę do wszystkich detali w pomieszczeniach reprezentacyjno-rekreacyjnych, to często mniej staramy się w przedpokojach. A właśnie tam dobra lampa może być szczególnie ciekawym elementem wystroju. Jak dopasować lampy do przedpokojów? Ile punktów świetlnych powinno się w nich znaleźć? O tym przeczytacie poniżej.

Do czego potrzebujemy lamp w przedpokoju?

W zasadzie w każdym domowym wnętrzu potrzebujemy oświetlenia sztucznego. Przedpokój nie jest w tym temacie wyjątkiem. Niezbędne jest przede wszystkim oświetlenie ogólne, które zapewnia warunki do swobodnego przemieszczania się. Przydaje się również lampa doświetlająca lustro – jeden z kluczowych elementów wyposażenia w tej części domu. To właśnie przed nim poprawiamy makijaż, dobieramy elementy stroju tuż przed wyjściem.

W końcu każdy przedpokój jest też pierwszym pomieszczeniem, do którego wkraczamy po przekroczeniu progu domu. Powinien być zatem przytulny, zapraszając gości do wejścia. Sporą rolę odgrywa w tym właśnie dobrze dobrane światło, również to dekoracyjne.

Jakie lampy wprowadzić do przedpokoju?

Jakich lamp powinniśmy użyć w przedpokoju? W głównej mierze zależy to od dostępnego miejsca. Najczęściej przedpokoje nie zaliczają się do największych wnętrz domowych – bywają ciasne i ciemne. Trzeba zatem w nich zastosować odpowiednie oprawy oświetleniowe, dostępne choćby na stronie: https://azzardo.com.pl.

Podstawą systemu zazwyczaj bywają oprawy sufitowe – pojedyncze, zamontowane centralnie, lub większe grupy oświetleniowe, składające się z drobnych produktów (oczka wpustowe, reflektory). Świetnie sprawdza się to do równomiernego doświetlenia przestrzeni zwłaszcza w długich i wąskich wnętrzach lub w przedpokojach o nieregularnym kształcie.

W pobliżu lustra w przedpokoju warto zamontować kinkiety. Lampy ścienne nie zajmują cennego miejsca, a pozwalają rozjaśnić strefę wokół. Powinno się umieścić je po obu bokach tafli (mniejsze modele) lub centralnie nad nią (wydłużone oprawki).

Jakie inne produkty oświetleniowe można zastosować do oświetlenia przedpokoju? Ciekawą opcją są taśmy LED, które montuje się na meblach, sufitach podwieszanych, a niekiedy nawet na podłogach, między panelami.

Źródła światła do przedpokoju – jakie światło wybrać?

W domowych wnętrzach warto stosować skuteczne rozwiązania oświetleniowe. Do szczególnie popularnych zaliczają się obecnie produkty LED. Są energooszczędne i wyróżniają się dużą żywotnością. Zużywają znacznie mniej prądu niż klasyczne żarówki, zapewniając pełen komfort świetlny.

Na jakie źródła światła postawić? Do oświetlenia ogólnego wystarcza natężenie światła na poziomie 100 lx. Nieco mocniejsze światło przydaje się w strefie lustra. Należy również zwrócić uwagę na temperaturę barwową – im bardziej zbliżona do naturalnego światła słonecznego, tym lepiej. W przypadku lamp bocznych, uzupełniających można natomiast zdecydować się na cieplejsze tony – dzięki temu tworzy się przytulny i klimatycznych nastrój.

Skuteczne i dekoracyjne oświetlenie przedpokoju

Oświetlenie w przedpokoju powinno być zarazem praktyczne i dekoracyjne – dzięki wykorzystaniu samego światła, ale też ozdobnych opraw. Stawiajmy na produkty wysokiej jakości, wpisujące się w całościową aranżację. W pomieszczeniach, gdzie nie ma się zbyt wiele miejsca, to właśnie ciekawe oświetlenie potrafi stać się najważniejszym detalem wystroju.

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMetropolia GZM rezygnuje z wodoru i autobusów z obawy o koszty. Rybnik idzie do przodu. Co na to KMR?
Następny artykułDlaczego warto aktualizować jądro systemu operacyjnego Linux?