W czwartkowy wieczór, przed kamerami Polsatu Sport, w ramach 28. kolejki TAURON 1. Ligi Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrała z PZL LEONARDO Avią Świdnik 3:1 (26:24, 25:22, 22:25, 25:19). Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Kamila Maruszczyka.

W Tomaszowie Mazowieckim trener Jakub Guz nie mógł skorzystać z Marcina Ociepskiego i Aleksandra Czerwińskiego, którzy leczą urazy.

Zdecydowanie można zaryzykować stwierdzenie, że o wyniku tego meczu zdecydował pierwszy set. Początek meczu był wyrównany. Długo żadnej ze stron nie udawało się zbudować odpowiedniej przewagi. Zrobiła to wreszcie Avia wychodząc na prowadzenie 20:18. Niestety, błędy w polu serwisowym i brak skuteczności w ataku nie pozwolił wygrać tego seta. Siatkarze Avii podali dłoń rywalom, którzy to ostatecznie wykorzystali i zwyciężyli 26:24.

W połowie drugiej partii gospodarze zaczęli odskakiwać Avii. Podobnie jak w końcówce pierwszego seta, nie była to do końca zasługa dobrej gry Lechii, a zwyczajnie zdecydowały błędy gości, szczególnie w ataku. Mimo niezłego przyjęcia żółto-niebiescy mili spore problemy z kończeniem akcji. W końcówce lekko zmniejszyli straty, ale było to zbyt mało, by wygrać.

Avia nie dawała jednak za wygraną i w kolejnym secie zagrali dużo lepiej. Wystrzegali się prostych błędów i odskoczyli rywalom na kilka punktów. Lechia zdołała zniwelować tę stratę niemal do zera, ale w ostatnich akcjach seta, to świdniczanie zachowali więcej zimnej krwi.

To mógł być punkt zwrotny tego meczu. Niestety wróciły demony z pierwszych dwóch setów i znów Avia miała problemy ze skutecznością. Do tego doszły dobre zagrywki miejscowych, szczególnie w wykonaniu Kristapsa Smitsa. Ostatecznie Lechia wygrała do 19, a cały mecz 3:1.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – PZL LEONARDO Avią Świdnik 3:1 (26:24, 25:22, 22:25, 25:19)

MVP: Kamil Maruszczyk

Najwięcej punktów dla Avii: Wierzbicki (18), Ptaszyński (16), Łysikowski (12).

Last modified: 15 marca, 2024