Właśnie trwają finały Mistrzostw Diecezji Łowickiej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej. Do wygrania jest Puchar Biskupa Łowickiego. Za organizację wydarzenia odpowiada ks. Sebastian Antosik.

Turniej podzielony jest na cztery kategorie: „lektor młodszy”, „lektor starszy”, „ministranci” i „open”. 22 lutego w Witonii rozgrywał się finał pierwszej z nich. Udział w wydarzeniu wzięło 10 drużyn, które zostały wyłonione w eliminacjach. Były to: Rawa Mazowiecka (parafia Św.Pawła od Krzyża), Bednary, Krośniewice, Łowicz (parafia Chrystusa Dobrego Pasterza), Sochaczew (MB NP), Wysokienice, Łowicz – Święty Duch, Słupia, Sochaczew – Św. Wawrzyniec oraz Godzianów.
W meczach finałowych zwycięzcą została drużyna z Godzianowa, na drugim miejscu Wysokiennice (w finale był wynik 2:0 dla Godzianowa), a trzecie miejsce na podium zdobyła drużyna z Bednar. Pozostałe drużyny uplasowały się w kolejności: Rawa Mazowiecka (4 miejsce), Krośniewice (5 miejsce), Sochaczew – Św. Wawrzyniec (6 miejsce), Słupia (7 miejsce), Sochaczew MB NP (8 miejsce), Łowicz Św. Duch (9 miejsce), Łowicz CHDP (10 miejsce). Królem strzelców został Mateusz Kowara z parafii Godzianów, najlepszym bramkarzem Antoni Siekiera z Wysokienic, natomiast MVP najlepszego piłkarza zdobył Karol Stachecki z Bednar. Kolejne finały mistrzostw, tym razem w kategorii ministranci będą miały miejsce w sobotę 29 lutego, w Rybnie. Następne dwie kategorie rozegrają swe mecze 18 kwietnia w Skierniewicach. Kategoria „open” oznacza otwarte uczestnictwa, członkowie drużyn nie muszą być ministrantami.
Nagrodą główną turnieju jest Puchar Biskupa Łowickiego, wyjazd na Mistrzostwa Polski, które odrywają się co roku 1-2 maja, a także upominki sportowe od sponsorów. Poprzednio diecezja łowicka pełniła rolę gospodarza mistrzostw, natomiast w tym roku rolę tę przejmie Elbląg.