A A+ A++

Wiedzieliście, że lizaki chupa-chups wymyślili Hiszpanie, a ich logo – znany malarz Salvador Dali? O tym i nie tylko mogą się przekonać mali lubinianie, którzy uczestniczą w Zimowych Feriach w Galerii Pałacyk. Tej samej, gdzie od kilku dni można oglądać unikatową wystawę prac Zdzisława Beksińskiego i wspomnianego Salvadora Dalego „Dwa światy”.

– Nasze zajęcia są poświęcone tematyce surrealizmu. Na pierwszych zajęciach dzieci poznały surrealizm poprzez różne eksperymenty, doświadczenia, same doszły do takich idei, do jakich surrealiści doszły sto lat temu – informuje Anita Bartoszewicz, edukator w Muzeum Historycznym w Lubinie, któremu podlega Galeria Pałacyk. – Dzisiejsze zajęcia są poświęcone technice, uwielbianej przez surrealistów, jaką jest kolaż. Dzieci będą wykonywać prace wielkoformatowe. Jutro zajmiemy się tzw. technikami z przypadku, które wykorzystują przypadek w procesie twórczym, natomiast w piątek zajmiemy się malowaniem ceramiki, inspirując się talerzami ceramicznymi z kolekcji „Floris Dali”, które mamy w naszej galerii na ekspozycji – dodaje.

Zimowe ferie w Pałacyku potrwają do końca tygodnia. Zajęcia są darmowe dla dzieci, które wcześniej zapisały się na listę. Na koniec zajęć, w piątek o godzinie 13.00, organizatorzy przewidzieli wernisaż prac małych uczestników.

– Na pewno będzie też dużo lizaków chupa-chups, jako że logo tej marki wymyślił Salvador Dali, którego prace inspirowały nas do twórczości – dodaje Anita Bartoszewicz.

Fot. BM

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAleja Wojska Polskiego od czwartku przejezdna do ulicy Krakowskiej
Następny artykułZgłoszenie Pani Marty Handke i Pana Michała Handke z dn. 22.01.2024r. – budowa wewnętrznej instalacji gazowej w budynku mieszkalnym jednorodzinnym wraz z odcinkiem ziemnym gazu na działce nr ewid. 185/2 (obręb 0320 – Rajec Poduchowny, arkusz 232), położonych w Radomiu.