Po ośmiu latach od zdobycia brązowego medali seniorów w mistrzostwach Polski w hokeju halowym, po raz czwarty zespół LKS Gąsawa wywalczył tytuł drugiego wicemistrza i zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Finałowa rozgrywka miała miejsce w sobotę w Gronowicach pod Toruniem.

Obok zawodników na miejsce finałowej rozgrywki z Gąsawy wyruszył również autokar z gąsawskimi kibicami. Rywalem LKS Gąsawa, w starciu o brązowy medal był zespół AZS Politechniki Poznańskiej. Już w trzeciej minucie meczu prowadzenie uzyskał zespół z Poznania. Jednak to drużyna z Gąsawy po pierwszej kwarcie meczu schodziła z prowadzenie 2:1. Bramkę wyrównującą zdobył Korneliusz Nitka a prowadzenie zespół gąsawski objął po bramce Roberta Gruszczyńskiego. Druga kwarta meczu rozpoczęła się od zdobycia bramki wyrównującej dla AZS Politechniki Poznańskiej. Jednak drużyna LKS Gąsawa nie zraziła się stratą bramki i kolejne bramki dla gąsawskiej drużyny zdobywał Mateusz Mazany. Strzelił ich sześć i cały mecz zakończył się zwycięstwem drużyny LKS Gąsawa 8:4.

Bezpośrednio po zakończonym meczu o pierwsze miejsce, w którym to spotkały się zespoły Pomorzanina Toruń i Warty Poznań i gdzie zwycięstwo odniosła drużyna Pomorzanina Toruń wygrywając spotkanie 5:4, odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, medali i nagród.

Zawodnik LKS Gąsawa, Jakub Janicki ,został najlepszym zawodnikiem mistrzostw Polski seniorów. Nagrodę i dyplom wręczył mu prezes PZHT Rafał Grotowski. Natomiast puchar dla drużyny za zdobycie trzeciego miejsca wręczył Sekretarz Generalny Piotr Wilkoński.

Zawodnicy do Gąsawy przybyli o godzinie dwudziestej, witali ich licznie przybyli na Rynek gąsawscy kibice z przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Mariuszem Kazikiem na czele. Odśpiewani sto lat, w niebo wystrzeliły kolorowe race a na zawodników konfetti. Gratulacjom i radości ze zdobycia brązowego medalu nie było końca.

Brązowi medaliści drużyna LKS Gąsawa wystąpiła w składzie: Dawid Wróbel, Jan Nyka, Paweł Antoniewicz, Mateusz Mazany, Korneliusz Nitka, Joachim Mazur, Jerzy Wiśniewski, Jan Sytek, Jakub Mroziński, Robert Gruszczyński, Bartosz Strzemkowski, Jakub Janicki. Trener Maciej Wrzesiński, trener wspomagający Jacek Krupiński, kierownik drużyny Leszek Kranz.

Jacek Mielcarzewicz

Zdjęcia z meczu są autorstwa Karola Wrzesińskiego a zdjęcia z powitania zawodników – Jacka Mielcarzewicza

Junior młodszy – na początek mistrzostw zwycięstwo LKS Gąsawa (galeria)

LKS Rogowo uległo Swarkowi Swarzędz (galeria)