Podczas międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego Mlada Europa w czeskim Jabloncu, polkowiccy lekkoatleci zajmowali czołowe miejsca.

Małgorzata Wróbel w kategorii juniorek młodszych zwyciężyła w rzucie dyskiem wynikiem 31,51m. To rekord życiowy zawodniczki. Startująca w kategorii juniorek młodszych Anastazja Budzińska zajęła II miejsce w biegu na 200m i 4 miejsce w skoku w dal. W tej samej kategorii Igor Konieczny w biegu na 200m zajął II miejsce a Maja Klimkowska w biegu na 100m była V. Najmłodsza zawodniczka startująca w kategorii młodziczek Dagmara Janczak zajęła III miejsce w skoku w dal i III miejsce w biegu na 200m.