Była 33. minuta spotkania Fortuny Duesseldorf z Karshluher SC. Wówczas drużyna Dawida Kownackiego przegrywała 0:1. Polak otrzymał piłkę tuż przed polem karnym rywali. Był otoczony przez kilku przeciwników, ale to nie przeszkodziło mu, by kapitalnie odegrać do Kristoffera Petersona. Delikatnie podbił piłkę i sprytnie minął linię defensywy Karshluher. W tej sytuacji Peterson nie musiał już robić wiele i bez większych problemów umieścił piłkę w siatce. “Odegranie godne najlepszych ofensywnych pomocników” – zachwycali się komentatorzy Viaplay.

Legia Warszawa rozbije bank dla piłkarza?

Kapitalna asysta Kownackiego. To już 10. w tym sezonie

Była to 10. asysta Kownackiego w tym sezonie 2. Bundesligi. Na koncie ma też 14 trafień. W niedzielnym spotkaniu nie udało mu się dołożyć kolejnego trafienia, ale i tak jego drużyna wygrała 3:2. W 66. minucie na prowadzenie 2:1 rywali wyprowadził Philip Heise. Jednak już sześć minut później wyrównał Matthias Zimmerman. Z kolei decydującą bramkę w 93. minucie spotkania zdobył Jordy de Wijs.

Haaland przeszedł do historii Premier League. Niebywały wyczyn Norwega Haaland przeszedł do historii Premier League. Niebywały wyczyn Norwega

Mimo dobrej skuteczności Kownacki nie otrzymał powołania od Fernando Santosa na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. – Liczyłem na to, że dostanę powołanie. Bo kiedy, jak nie teraz? Jestem w najlepszej formie od dłuższego czasu, wykręcam dobre liczby, gram regularnie i w dużym wymiarze czasowym. Patrząc na sytuację i konkurencję, jaka jest w kadrze, to wydaje mi się, że mogłem się spodziewać tego powołania. Trochę poczułem się, jakby mnie ktoś strzelił w twarz – powiedział Dawid Kownacki w rozmowie z Foot Truckiem. Jeśli jednak utrzyma taką formę, to już w czerwcu może pojawić się w Biało-Czerwonych barwach.

Łukasz Teodorczyk Niewiarygodna metamorfoza byłego reprezentanta. Ale forma. Zmienił się nie do poznania

Dzięki zwycięstwu Fortuna umocniła się na szóstej pozycji w tabeli. Ma tyle samo punktów, co dwie poprzedzające drużyny. W tej sytuacji kwestia awansu do Bundesligi pozostaje otwarta.