A A+ A++

#AkcjaSuperEdukacjaOprócz sprawdzonych kierunków kształcenia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich, czyli klasy medialnej i medyczno-ratowniczo-przyrodniczej doskonale wpisują się w szkolną ofertę edukacyjną szkół średnich miasta matejkowskie klasy psychologiczne.

PsychoMocni

Część wykładów i warsztatów przeznaczonych dla Matejkowskich psychologów odbywa się na uczelniach wyższych. Akademia WSB, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, Uniwersytet WSPS w Katowicach często goszczą w swych progach uczniów z Matei.

W ramach kształtowania własnej osobowości młodzież uczestniczy w licznych zajęciach Matejkowskiej Strefy Rozwoju. I tak na przykład podczas niedawnego wykładu na temat stresu, zastanawiano się nad tym, jak sobie z nim radzić i jak nie wpadać w przygnębienie. To ważny temat w ostatnich czasach, trzeba umieć zwiększyć swoją odporność psychiczną. Matejkowicze wzięli też udział na przykład w szkoleniu na temat głodu – tego z żołądka i tego z głowy.

Jak by tego było mało, regularnie uczestniczą w spotkaniach Koła Psychologicznego i Koła Psychokryminalistycznego WSPS. Podczas spotkań uczniowie uczą się podstaw współczesnej psychologii oraz poznają szeroki zakres jej zastosowań, także w kryminalistyce, a dzięki warsztatowej formie zajęć, uczestnicy mogą sprawdzić nabytą wiedzę teoretyczną w praktyce. Głównym celem jest zainteresowanie uczniów psychologią oraz wyposażenie ich w umiejętności liczące się na rynku pracy i w życiu codziennym https://psychologia.mateja.edu.pl/

ZnaMY języki obce

Propozycją związaną z klasą psychologiczną jest też nauka języków obcych w poszerzonym zakresie. Wszyscy doskonale wiedzą, że w nauce języków obcych liczy się przede wszystkim komunikacja. Kolorowe podręczniki, piękne sale lekcyjne nie zastąpią kontaktu z żywym językiem i sytuacją zanurzenia w obcą kulturę. A tego w Matei nie brakuje! Uczniowie oprócz języka angielskiego, poznają włoski, hiszpański i niemiecki.

Tradycje wymiany zagranicznej oraz projektów międzynarodowych Erasmus + są w Matei imponujące – to ponad 20 lat. W tym liceum zawsze dzieje się dużo i to wielką skalę. własnie ukończono projekt “CHANCE”, czyli Cultural Heritage Awsareness through Netizen Communication in Europe. Szkoła gościła już uczniów i nauczycieli z krajów partnerskich – z Włoch, Hiszpanii, Węgier, Grecji oraz Chorwacji. W założeniach projektu jest wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych do dzielenia się wiedzą na temat swoich krajów i popularyzowanie ich kultur, a z TIKiem w Matei wszyscy radzą sobie doskonale https://projekty.mateja.edu.pl/?page_id=241

Nie można też nie wspomnieć o wymianie z niemieckim miastem Hattingen. Warto dodać, że trwająca od 1990 roku współpraca II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki i szkoły partnerskiej Gymnasium Waldstrasse należy do jednych z najstarszych w Polsce. Wymiana młodzieży nie miałaby racji bytu bez pomocy międzynarodowej organizacji „Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży” dotowanej przez rządy Polski i Niemiec. Dzięki tej inicjatywie już prawie dwie setki Matejkowiczów miały okazję spotkać się z niemieckimi partnerami i poznać codzienność swoich rówieśników.

Uczniowie liceum Matejki w krótkim czasie nauki w szkole średniej mają możliwość zdobycia rzetelnej wiedzy i umiejętności naprawdę potrzebnych każdemu młodemu człowiekowi wiążącemu swoją przyszłość z psychologią, coachingiem, lingwistyką, filologiami obcymi, turystyką, reklamą, pedagogiką lub marketingiem, czy po prostu zainteresowanemu tym, co się wokół niego dzieje w świecie współczesnym. Faktem, który łatwo sprawdzić, jest też wysoki poziom wyników maturalnych z języka angielskiego w zakresie podstawowym i rozszerzonym.

Mateja – jesteś u siebie! ZapraszaMY!

https://psychologia.mateja.edu.pl/

https://projekty.mateja.edu.pl/

https://rekrutacja.mateja.edu.pl/

https://www.facebook.com/mateja2lo

https://www.instagram.com/2lo_mateja/

autor: Justyna Maliszewska – Polgar

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPoznań: Policjanci i żołnierz uratowali życie półtorarocznej dziewczynki
Następny artykułPechowa podróż Seatem