A A+ A++

Dyrektywa informuje użytkowników tych maszyn o wymaganych zmianach przed przywróceniem ich do użytkowania, chociaż nie precyzuje, kiedy te samoloty będą mogły znów latać w Chinach. CAAC był pierwszym na świecie urzędem lotnictwa, który uziemił MAXy w marcu 2019, teraz poinformował o zakończeniu zapoznawania się ze zmianami wprowadzonymi w tych samolotach przez producenta. „Po przeprowadzeniu dostatecznej oceny CAAC uważa, że działania korygujące pozwolą usunąć niebezpieczną sytuację” – stwierdza komunikat.

Boeing uznał dyrektywę za „istotny etap w przywróceniu tych samolotów do pracy w Chinach. Boeing pracuje nadal z organami nadzoru i z klientami nad powrotem tych samolotów na świecie”. Akcje koncernu zyskały w przed sesją 4,3 proc. – odnotował Reuter.

Chiński urząd nie ogłosił następnych kroków wymaganych przez powrotem tych samolotów do pracy. W listopadzie zwrócił się do branży lotniczej o opinie i oceny przed ogłoszeniem dyrektywy. Wcześniej ustalił trzy warunki wydania swej zgody: zatwierdzone zmiany konstrukcyjne, właściwe szkolenie pilotów i dokładne i ostateczne przyczyny obu katastrof.

C … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrezydent Elbląga i radni miejscy przyznali sobie podwyżki. Kwoty robią wrażenie
Następny artykułRekordowe wpłaty na Star Citizena w 2021 roku