A A+ A++
Muzyczne Plenery w Piasecznie

15 lipca 2023 roku o godz. 18.00 w ramach Muzycznych Plenerów odbędzie się koncert zespołu Mazovia Brass Quintet. Wstęp wolny. Miejsce: skwer Kisiela w Piasecznie.

Pięciu artystów i jedna wspólna pasja – muzyka kameralna. To dzięki niej w 2018 r. powstał zespół Mazovia Brass Quintet. Jego skład tworzą profesjonalni muzycy, którzy od lat szlifują koncertowe doświadczenie na scenach krajowych i zagranicznych. Obok szerokiego repertuaru muzyki klasycznej, na koncertach zespołu można też usłyszeć utwory muzyki rozrywkowej, filmowej, jazzowej czy popowej w wyjątkowych aranżacjach.

Na piaseczyńskim Skwerze Kisiela rozbrzmią melodie znane nam z filmów takich jak: Piraci z Karaibów, Superman, Skyfall, Akademia policyjna, Gra o tron. Nie zabraknie też utworów muzyki rozrywkowej. Usłyszymy między innymi: How deep is your love, Ale jazz, Kawka, La Cumparsita, New York, New York, Fly me to the moon oraz Easy on me.

Zespół Mazovia Brass Quintet zagra w składzie: Marcin Pasek – trąbka, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie; Marcin Lesiewicz – trąbka, absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi; Szymon Wojdak – puzon, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie; Jakub Wąsek – waltornia, absolwent Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów w Łodzi; Kacper Wawrzyński – tuba, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Artyści na co dzień pracują w Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojska Polskiego w Warszawie.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/5990179584438153/

Kolejne wydarzenia z cyklu Muzyczne Plenery:
29 lipca 2023 – BIG BAND DLA FRAJDY
12 sierpnia 2023 – PROPABANDA

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKukurydza, jabłka i ananas. Czy da się z nich stworzyć materiał biodegradowalny?
Następny artykułRehabilitacja w domu i opieka nad chorym w stanie wegetatywnym