Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zdobył tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Kolarz brytyjskiej ekipy na 46-kilometrowej trasie w okazał się o sekundę lepszy od Macieja Bodnara (TotalEnergies). Brąz zdobył Kamil Gradek (Bahrain Victorious), który zapisał stratę 57 sekund.

Dla Kwiatkowskiego to trzeci tytuł w karierze, wcześniej złoto zdobywał w sezonach 2014 i 2017.

Rywalizacja toczyła się na 46-kilometrowej trasie na Mazowszu, w gminie Myszyniec. Zawodnicy startowali z Wydmus, pokonywali zmarszczoną gdzieniegdzie hopką płaską trasę do Kadzidła i wracali do Wydmus. Tę 23-kilometrową trasę pokonywali dwukrotnie.

Mistrzostwa organizowane były w formule open, tj. dopuszczając udział zawodników do lat 23 w zmaganiach elity mężczyzn. Zawodnicy, którzy nie ukończyli 23-go roku życia, osobny wyścig mieli we środę. Na starcie anonsowano 18 zawodników, z których 16 ukończyło wyścig.