fot. A.S.O./Thomas Maheux
Koniec czerwca to tradycyjny termin rozgrywania mistrzostw kraju w kolarstwie szosowym na europejskich i nie tylko europejskich szosach.
Poniżej publikujemy na bieżąco aktualizowaną listę zdobywców i zdobywczyń tytułu w liczących się kolarsko krajach.
Mistrzowie i mistrzynie kraju w kolarstwie szosowym 2023
Kraj | Jazda indywidulna | Wyści ze startu wspólnego |
---|---|---|
Australia | Jay Vine (UAE Team Emirates) | Luke Plapp (Ineos Grenadiers) |
Austria | ||
Belgia | Wout van Aert (Jumbo-Visma) | |
Czechy | Jakub Otruba (ATT Investments) | |
Chorwacja | Fran Miholjevic (Bahrain Victorious) | |
Dania | ||
Estonia | Rein Taaramäe (Intermarche-Circus-Wanty) | |
Ekwador | Jonathan Klever Caicedo (EF Education-EasyPost) | Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) |
Erytrea | ||
Etiopia | Tsgabu Grmay (Jayco AlUla) | |
Francja | Remi Cavagna (Soudal-Quick Step) | |
Hiszpania | ||
Holandia | ||
Irlandia | ||
Kanada | ||
Kazachstan | Alexey Lutsenko (Astana Qazaqstan) | |
Kolumbia | Miguel Angel Lopez (Medellin-EPM) | Esteban Chaves»EF Education-EasyPost |
Litwa | ||
Luksemburg | ||
Łotwa | Toms Skujins (Trek-Segafredo) | |
Niemcy | ||
Norwegia | Søren Wærenskjold (Uno-X) | |
Nowa Zelandia | Aaron Gate (Bolton Equities Black Spoke) | James Oram (Bolton Equities Black Spoke) |
Polska | Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) | |
Portugalia | ||
RPA | Stefan de Bod (EF Education-EasyPost) | Travis Stedman (Q36.5) |
Słowenia | Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) | |
Słowacja | Matus Stocek (ATT Investments) | |
Szwajcaria | ||
USA | ||
Węgry | Attila Valter (Jumbo-Visma) | |
Wielka Brytania | Joshua Tarling (Ineos Grenadiers) | |
Włochy | Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) | |
KOBIETY |
||
Kraj | Jazda indywidulna | Wyści ze startu wspólnego |
Australia | Grace Brown (FDJ-SUEZ) | Brodie Chapman (Trek-Segafredo) |
Belgia | Lotte Kopecky (SD Worx) | |
Dania | Emma Norsgaard (Movistar Team) | |
Francja | Cédrine Kerbaol (Ceratizit-WNT) | |
Hiszpania | ||
Holandia | Riejanne Markus (Jumbo-Visma) | |
Kanada | ||
Luksemburg | Nina Berton (Ceratizit-WNT) | |
Niemcy | ||
Norwegia | Mie Bjørndal Ottestad (Uno-X) | |
Polska | Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing) | |
Słowenia | Urška Zigart (Jayco AlUla) | |
Szwajcaria | ||
USA | Chloe Dygert (Canyon//SRAM Racing) | |
Węgry | Blanka Vas (SD Worx) | |
Wielka Brytania | Elizabeth Holden (UAE Team ADQ) | |
Włochy |
Oryginalne źródło: ZOBACZ
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS