Dzisiejszy mecz z Mistrzem Polski wyglądał w pierwszej połowie ciekawie. Stal stanęła do walki z prawdopodobnym uczestnikiem Ligi Mistrzów w tym sezonie.

Była wymiana ciosów duże tempo, ale brakło nam wykończenia. W końcówce pierwszej połowy gospodarze strzelili nam bramkę do szatni to i poskutkowało.

Druga połowa już była bardziej pod dyktando Medalików. Trener Kamil Kiereś w przerwie meczu nie zdecydował się na przeprowadzenie zmian. Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył zespół Raków, a na listę strzelców wpisał się były zawodnik Stali Mielec – Bartosz Nowak. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla zespołu z Częstochowy.

Na pomeczowej konferencji prasowej dziennikarze przypomnieli role, jaką spełnił nasz trener, w historii klubu gospodarzy. Otóż drużyna kierowana wówczas przez Kieresia wygrała z Rakowem 8:1 i to za skutkowało zmianą trenera i pojawił się wtedy Marek Papszun obecnie najlepszy trener w Polsce, który doprowadził swoją drużynę do Mistrza Polski.

Raków Częstochowa – FKS Stal Mielec 2 : 0 (1:0)