A A+ A++

Już mniej niż co dziesiąty Lubuszanin ma 15-24 lata. To o blisko 20 proc. mniej niż w 2015 r. Oznacza to w przyszłości konieczność likwidacji przeszkoli i szkół, kurczenie się uczelni oraz poważne kłopoty na rynku pracy.

Od blisko ćwierć wieku na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Dzień 12 sierpnia uchwaliło Zgromadzenie Ogólne ONZ. Wówczas odbywają się debaty m.in. o demografii, rynku pracy dla młodych i migracji.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

W województwie lubuskim w 2022 r. mieszkało 95 tys. osób w wieku 15-24 lat. To o aż 18,3 proc. mniej niż w 2015 r., gdy liczba sięgała 120 tys. W Lubuskiem ubywa szybciej młodych ludzi niż w Polsce. Tu spadek w stosunku do 2015 r. wynosi 16,7 proc. W kraju mieszka 3,6 mln ludzi w wieku 15-24 lata. Największy ubytek młodzieży odczuły województwa dolnośląskie, opolskie i śląskie. Najmniejszy natomiast: wielkopolskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNabór wniosków o zorganizowanie staży w ramach środków Funduszu Pracy
Następny artykułWykoleił się tramwaj [UTRUDNIENIA]