Urodzona w Limanowej utytułowana zawodniczka kolarstwa szosowego, Katarzyna Niewiadoma odniosła kolejny wielki sukces.

29-lat zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour De France. Niewiadoma przegrała nieznacznie walkę o drugie miejsce (o setne części sekundy) w klasyfikacji z Lotte Kopecky (Belgia). Najlepsza okazała się Demi Vollering (Holandia). Rok temu Katarzyna Niewiadoma również była trzecia w prestiżowym wyścigu we Francji. W tegorocznej edycji urodzona w Limanwoej zawodniczka zwyciężyła w klasyfikacji górskiej.

Katarzyna Niewiadoma rodzinnie związana jest z Ochotnicą Górną (powiat nowotarski). Z Limanową łączy ją tylko miejsce urodzenia, ale samego miasta ma na pewno znaczenie promocyjne. Z powodu miejsca urodzenia przedstawiana jest często jako sportsmenka z Limanowej (lub limanowiankę).

Swoją sportową karierę rozpoczynała w Krakusie Kraków. Obecnie jest to zawodniczka niemieckiego zespołu Canyon SRAM Racing. Jest młodzieżową mistrzynią Europy w wyścigu ze startu wspólnego, a także brązową medalistką mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego (2021) oraz w jeździe drużynowej na czas (2015).

(Fot.: Katarzyna Niewiadoma – Instagram)