Godzina i trzy minuty – zaledwie tyle czasu w piątkowe popołudnie potrzebował Hubert Hurkacz, aby rozprawić się z Tomasem Machacem w ćwierćfinale turnieju ATP rozgrywanego w Marsylii. Co prawda, widząc wynik 6:3, 6:4, na pierwszy rzut oka można przypuszczać, że spotkanie momentami było wyrównane, jednak rzeczywistość była zupełnie inna. Polak zdeklasował czeskiego zawodnika, popisując się przede wszystkim piekielnie silnym serwisem.

Gwiazdy sportu oszalały za padlem

Hubert Hurkacz zmierzy się z Ugo Humbertem. Tenisiści grali ze sobą trzy tygodnie temu

“Już w pierwszym gemie Hurkacz nie dał szans rywalowi i wygrał przy własnym serwisie do 0, a wszystko trwało nieco ponad minutę. Dominował nad przeciwnikiem, co zaowocowało przełamaniem w dalszej części rywalizacji. Doszło do niego w czwartym gemie. Po chwili nasz rodak ponownie zwyciężył przy własnym podaniu i prowadził już 4:1” – pisała o ostatnim meczu Huberta Hurkacza Agnieszka Piskorz ze Sport.pl. W poprzedniej rundzie 26-latek ograł Kazacha Aleksandra Szewczenkę.

Teraz Polaka czeka w teorii trudniejsze zadanie. W półfinale francuskiego turnieju zmierzy się z Ugo Humbertem, który wystąpi przed własną publicznością. Z pewnością będzie to dodatkowy atut dla 25-latka. Humbert jeszcze nigdy w karierze nie zdołał pokonać Hurkacza. Ostatni raz tenisiści mierzyli się zaledwie trzy tygodnie temu w 1/16 finału Australian Open.

Wówczas Polak po czterech setach zwyciężył 3:6, 6:1, 7:6(4), 6:3, a spotkanie trwało dwie godziny i pięćdziesiąt minut. Wcześniej Hubert Hurkacz pokonywał Ugo Humberta podczas turniejów Bazylei i niemieckim Halle. Obecnie 26-latek plasuje się na ósmym, a jego o rok młodszy przeciwnik na 21. miejscu w rankingu WTA.

Półfinał ATP Marsylia. O której mecz Hurkacz – Humbert dzisiaj? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM, WYNIK]

Mecz Hubert Hurkacz – Ugo Humbert w półfinale ATP Marsylia zaplanowano na sobotę 10 lutego. Polak i Francuz wyjdą na kort o godz. 16:30. Po zakończeniu tego starcia w drugim półfinale Karen Chaczanow zmierzy się z Grigorem Dimitrowem. W telewizji transmisję meczu Hurkacza przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie spotkanie będzie można obejrzeć na platformie Polsat Box Go.