A A+ A++

Czytaj też: Sztuczna inteligencja jak małpa z Indonezji? Prawniczka: „To nawet nie jest szara strefa, prawo tego nie widzi. A to dopiero początek problemów”

Sztuka z tokenem NFT. „AI jako pędzel nowej generacji”

Magda Żuk, kolekcjonerka sztuki NFT, w tym sztuki AI, zwraca uwagę, że na takie prace najbardziej otwarci są ludzie, którzy dorobili się fortun w branży technologicznej.

– To zupełnie nowe doświadczenie. Obraz na płótnie malujesz przy użyciu pędzla i wieszasz na ścianie. Dzieło cyfrowe tworzysz na komputerze przy użyciu AI. Czemu więc nie może istnieć tylko w cyfrowej wersji? – pyta retorycznie.

Swoją przygodę z twórczością AI zaczęła od eksperymentalnego kupna w 2021 r. pliku .gif o tytule Artificial Artist (Deep Fake Max), stworzonego przy udziale AI GPT-2, certyfikowanego tokenem NFT. Dziś dla kolekcjonerki ten rodzaj twórczości stał się sposobem na poznawanie technologii oraz jej wpływu na społeczeństwo.

Ten stworzony przez AI z inicjatywy kolektywu Obvious „Portret Edmonda Belamy” został sprzedany na aukcji w 2018 r. za 432 tys. dol.


Ten stworzony przez AI z inicjatywy kolektywu Obvious „Portret Edmonda Belamy” został sprzedany na aukcji w 2018 r. za 432 tys. dol.

– Szukam takich prac, które z jednej strony rezonują z moimi potrzebami estetycznymi, z drugiej interpretują istotne dla mnie wydarzenia na świecie – opowiada. Zaznacza przy tym, że … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułУкраїна спростила бойкот спортсменів РФ та Білорусі
Następny artykułLewandowski już strzela! Osiem goli w szalonym hicie [WIDEO]