A A+ A++

Więcej o ortokorekcji.

Czy zakładanie okularów przy krótkowzroczności jest nie do uniknięcia? Okazuje się, iż przy niedużej wadzie wzroku szkła korekcyjne mogą okazać się zbyteczne, jeśli zdecydujemy się na ortokorekcję.

ortokorekcja – na czym to polega?

Krótkowzroczność czy astygmatyzm to uciążliwe wady wzroku, które potrafią zdecydowanie obniżyć jakość życia. Da się je skorygować z pomocą lasera, niemniej jednak mnóstwo osób rezygnuje z takiego zabiegu z powodu braku pieniędzy albo wprost ze strachu przed laserem. Nie oznacza to natomiast, że są one nieodwołalnie skazane na zakładanie okularów i doświadczanie sukcesywnego powiększania się wady wzroku. Krótkowzroczność da się skorygować i zatrzymać jej postęp przy użyciu ortokorekcji – bezpiecznej, nieinwazyjnej, i – co ważne – efektywnej procedury, która polega na modelowaniu krzywizny rogówki w czasie snu. Jak to możliwe? Gdy osoba, która włożyła specjalne szkła ortokorekcyjne śpi, soczewki ortokorekcyjne oddziałują na nabłonek rogówki, modelując jej krzywiznę poprzez właściwe jej wypłaszczenie w następstwie czego usuwają przyczynę krótkowzroczności. Działanie szkieł ortokorekcyjnych jest odczuwalne nierzadko już na drugi dzień po ich pierwszym użyciu. Należy jednakże podkreślić, iż nie jest to działanie trwałe jak po laserowej korekcji wzroku. Efekt utrzymuje się wyłącznie przy regularnym korzystaniu ze szkieł ortokorekcyjnych i, rzecz jasna, dokładnym przestrzeganiu instrukcji lekarza prowadzącego, ponieważ w przeciwnym razie mogą wystąpić powikłania. Zmiana kształtu rogówki przez otrokorekcję jest pod każdym względem odwracalna – po rezygnacji z zakładania ortosoczewek rogówka powraca samoistnie do swojego uprzedniego kształtu.

Jaka wada wzroku uniemożliwia skorzystanie ortosoczewek?

Krótkowzroczność to choroba, której doświadczają osoby w każdym wieku, również kilkulatkowie. Całe szczęście ortosoczewki mogą stosować dzieci powyżej 7 roku życia, dzięki czemu każdego dnia mogą radować się niczym nieograniczoną aktywnością, tak samo jak ich przyjaciele ze zdrowym wzrokiem. Należy jednakże wiedzieć, że użycie z soczewek ortokorekcyjnych jest niemożliwe przy wadzie powyżej -8 dioptrii. Kształt rogówki każdej osoby jest inny, w związku z tym soczewki używane w tej metodzie są dobierane indywidualnie, po skrupulatnym badaniu wzroku oraz wykonaniu mapy rogówki pacjenta. Znanych jest kilka przeciwwskazań do ortokorekcji, to między innymi stożek rogówki oraz infekcja oka.

Voigt Klinika Oka

ul. Bobrzyńskiego 14 – Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolko: Mówienie, że Ukraina przegrywa jest niedopuszczalne
Następny artykułMore than 30 people, including children, killed in stampede at church event in Nigeria