A A+ A++

Otwarcie „Fabryki Urbi Ferro”

21.09.2023

„Fabryka Urbi Ferro” została uroczyście otwarta 20 września 2023 roku. W czasie 19. miesięcy powstał w naszym mieście wielofunkcyjny, nowoczesny obiekt o powierzchni najmu przekraczającej 6000 metrów kwadratowych. Jest to zarówno pierwszy zrealizowany projekt w ramach „Programu Fabryka”, a także pierwszy biurowiec klasy A w Stalowej Woli. Partnerami tej inwestycji są spółka Operator ARP z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu i Miasto Stalowa Wola, które wskazało teren realizacji przedsięwzięcia. 

– Stalowa Wola, to miasto z „przemysłowym DNA”. Miała być przykładem wybicia się na niezależność gospodarczą, militarną i przemysłową. Ten kurs dbania o rozwój przemysłu jest oczywiście pięknie rozwijany. Rozrasta się stalowowolska strefa ekonomiczna, poszerzona ostatnio o ponad 800 hektarów. To gospodarcze serce Stalowej Woli bije cały czas bardzo mocno. Bardzo się cieszę, że powstała „Fabryka Urbi Ferro” – miejsce do tego, aby działalności gospodarcze nie związane z produkcją czy przemysłem miały nowoczesne możliwości do prowadzenia biznesu. Wszystko, czego potrzebuje biznes w XXI wieku, aby skutecznie działać i rozwijać się znajduje się w tym kompleksie. Bardzo się cieszę, że Stalowa Wola jest jednym z pierwszych miast, w którym taki obiekt powstał. Na ręce Prezesów Agencji Rozwoju Przemysłu Panów Domaradzkiego i Gałczyńskiego składam podziękowanie za błyskawiczną realizację tej inwestycji. Strategiczna lokalizacja „Fabryki Urbi Ferro” znacząco wzmocni biznesowy charakter tej części miasta oraz będzie jej wizerunkowym i estetycznym wyznacznikiem. Wybór akurat tego miejsca był także związany z bardzo dobrą komunikacją, która tutaj dociera. W ostatnich latach zostały zrealizowane inwestycje, które tę komunikację zdecydowanie ułatwiają. To m.in. ulice Popiełuszki, Okulickiego, 11 listopada, Obwodnica Stalowej Woli i Niska z połączeniem do drogi szybkiego ruchu S19. Dzięki odpowiedzialnemu rozwojowi, czyli strategii gospodarczej realizowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości infrastruktura biznesowa tej klasy dociera także do mniejszych miast takich jak Stalowa Wola. Jestem przekonany, że „Fabryka Urbi Ferro” spełni wszystkie oczekiwania biznesowe i będzie miejscem skutecznego rozwoju firm – mówił Rafał Weber Wiceminister Infrastruktury. 

Projekt biurowca opracowała krakowska pracownia URBA Architects. Powstała zwarta bryła budynku wraz z horyzontalnym rytmem otworów okiennych o grafitowej ślusarce okiennej, podkreślających jasny kolor elewacji, tym samym nawiązując do najlepszych tradycji architektury okresu międzywojennego, w którym powstał Centralny Okręg Przemysłowy. 

– Z wielką radością chciałbym powiedzieć, że to, co było kiedyś zaplanowane dzisiaj staje się faktem. Kiedy pięć lat temu przedstawialiśmy Mieszkańcom nowy program gospodarczy, pokazaliśmy bardzo mocno, że Stalowa Wola pod względem gospodarczym nie może być oparta na tej jednej, silnej „nodze” jaką jest Strategiczny Park Inwestycyjny Euro-Park Stalowa Wola, ale musi otworzyć się na nowe powierzchnie biurowe, tworząc „miasto biznesu”. Stalowa Wola zawsze jest otwarta na ludzi ambitnych, którzy chcą podejmować nowe wyzwania i rozwijać swój biznes. Nasze miasto jest miastem ludzi przedsiębiorczych, odważnych i utalentowanych, ale aby oni mogli realizować swoje ambitne cele biznesowe, muszą mieć do tego odpowiednie narzędzia. Jednym z nich jest bez wątpienia nowoczesna, dostępna i piękna przestrzeń biurowa, która pokazuje, że Stalowa Wola, to nie stare, smutne biura, ale miejsce, które może zachwycać, inspirować i przyciągać młodych ludzi. Program „Fabryka” wpisuje się w ogólnopolski program rządowy, który ma zapobiegać degradacji centrów miast. W historii były popełniane błędy „rozlewania się miast” i wychodzenia z takimi obiektami poza ścisłe centrum miast. W konsekwencji inne działalności w centrum miasta zaczynają upadać. Dlatego właśnie podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu tego placu w centrum miasta dla rozwoju. To w tym miejscu ma się dokonać koncentracja usług i biznesu – wzajemnie na siebie oddziaływać i napędzać. Pojawiały się głosy krytyczne na temat celowości tej inwestycji – odpowiadając chciałbym poinformować, że w „Fabryce Urbi Ferro” już pojawili się młodzi przedsiębiorcy, którzy powrócili do Stalowej Woli i tutaj będą realizować swoje cele. Nie potrzebują dużych miast do prowadzenia biznesu. Od dzisiaj takie miejsce jest w Stalowej Woli. Dziękuję Janinie Sagatowskiej Senator RP, Rafałowi Weberowi Wiceministrowi Infrastruktury Posłowi RP oraz wszystkim, którzy włożyli wiele sił, serca i determinacji w realizowanie „Fabryki Urbi Ferro” i całego Programu Zrównoważonego Rozwoju, który realizuje rząd Premiera Mateusza Morawieckiego. Wyznaczamy nowe horyzonty rozwoju biznesu w Stalowej Woli. – powiedział Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. 

Stalowa Wola jest jednym z pierwszych miast, które przystąpiły do Programu Fabryka, realizowanego przez spółkę Operator ARP. Jego głównym celem jest stymulowanie rozwoju gospodarczego polskich miast średniej wielkości. Impulsem ku temu ma być budowanie nowoczesnych powierzchni biurowych, które ściągną do miast firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, a także będą służyć lokalnemu biznesowi, poszukującemu przestrzeni o wysokim standardzie. 

– Agencja Rozwoju Przemysłu wpisując się w realizowaną przez rząd Strategię Zrównoważonego Rozwoju, na miejsca inwestycji nowoczesnych biurowców wybiera nieoczywiste lokalizacje, jak Stalowa Wola. Stojąc dzisiaj w ukończonej „Fabryce Urbi Ferro” mam poczucie, że wybór Stalowej Woli od początku powinien być oczywisty. Inwestycja ta od początku wiązała się z doskonałą współpracą i wspólnym wyznaczaniem celów, dzięki czemu ten budynek powstał bardzo sprawnie i oferuje naprawdę świetne warunki dla przedsiębiorców. Na tym budynku nie kończymy wizji rozwoju Stalowej Woli. Tworzymy kompleksowy system wielkich i małych biznesów. Z dumą patrzymy na ten projekt i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania „Fabryki Urbi Ferro” – zaznaczył Łukasz Gałczyński Wiceprezes Zarządu ARP. 

Operator ARP jest spółką zależną Agencji Rozwoju Przemysłu. Do jej zadań należy optymalizacja majątku, ale też skuteczne zarządzanie gruntami oraz nieruchomościami. Spółka odpowiada za realizację Programu Fabryka, 

– Bohaterem tego spotkania jest ten budynek, którego bardzo wysoki standard z pewnością zachęci nowych najemców do realizowania swojego biznesu i swoich marzeń właśnie w tym miejscu – zaznaczył Mariusz Domeradzki Prezes Zarządu Operator ARP. 

W kompleksie „Fabryka Urbi Ferro” przyszli najemcy i ich klienci znajdą nowoczesną, klimatyzowaną przestrzeń biurową, zaplecze kuchenno-sanitarne, 51 miejsc parkingowych w podziemnym garażu, 82 zewnętrzne miejsca parkingowe, 56 miejsc parkingowych dla rowerów wraz z szatnią i prysznicem dla przyjeżdzających do pracy jednośladem, zielone patio, strefę relaksu, czy chociażby wygłuszające kabiny do prowadzenia rozmów telefonicznych. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak wybrać nowe opony do auta?
Następny artykułKsiążka hobbystyczna, a może kalendarz na 2024? Planujemy świąteczne prezenty